Mgr. Vladimír Skalský, predseda SZSZ

člen výboru Rady vlády SR pre kultúru
  • BPP
  • mimo zastupiteľskú funkciu
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0,67. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

13.5.2019 12:24:30

Z Paríža do Prahy: Karin Kráľová priviezla poctu Štefánikovi

Z Paríža do Prahy: Karin Kráľová priviezla poctu Štefánikovi

V utorok 14. mája sa v Slovenskom dome v Prahe, sídliacom na Soukenickej ulici č. 3, Praha 1, uskutoční o 18:00 vernisáž výstavy slovenskej maliarky, pôsobiacej v Paríži, Karin Kráľovej. Názov výstavy znie TAATAHIO FETIA (Muž, ktorý sa rozpráva s hv

 V utorok 14. mája sa v Slovenskom dome v Prahe, sídliacom na Soukenickej ulici č. 3, Praha 1, uskutoční o 18:00 vernisáž výstavy slovenskej maliarky, pôsobiacej v Paríži, Karin Kráľovej. Názov výstavy znie TAATAHIO FETIA (Muž, ktorý sa rozpráva s hviezdami) a ide o poctu zakladateľovi Československa,  Milanovi Rastislavovi Štefánikovi pri príležitosti sto rokov od jeho tragickej smrti. Podujatie sa koná v rámci Roku Milana Rastislava Štefánika, vyhláseného vládou Slovenskej republiky.

Slovenská maliarka Karin Králová má svoj rozľahlý ateliér už vyše roka na najvyššom poschodí galérie 59 Rivoli len pár desiatok metrov vzdialenej od slávneho Louvru. V jej tvorivom kráľovstve ju navštívil aj francúzsky prezident Francois Hollande. Za prísnych bezpečnostných opatrení vyšliapal za mladou Slovenkou a jej obrazmi sám až na šieste poschodie tohoto kultového sídla výtvarného umenia v Paríži, kde působí i rad ďalśích uznávaných i mladých umelcov.

V Slovenskom dome v Prahe sa už v minulosti s fenomenálnym úspechom uskutočnila aj kolektívna výstava umelcov z tohto domu.

Karin Kráľová vystavovala okrem rodného Slovenska, Francúzska, kde žije, a Česka, okrem iného nedávno aj v New Yorku, Miami či Moskve.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť