Mgr. Vladimír Skalský, predseda SZSZ

člen výboru Rady vlády SR pre kultúru
  • BPP
  • mimo zastupiteľskú funkciu
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0,67. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

22. 8. 2019 18:44:48

Vo Vychylovke slovenskí a českí folklóristi

Vo Vychylovke slovenskí a českí folklóristi

V sobotu 24. a nedeľu 25. augusta sa stane Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke už po siedmy raz dejiskom festivalu česko-slovenskej folklórnej vzájomnosti Jánošík & Ondráš Folk Fest, nazvaného po zbojníkoch z oboch brehov rieky Moravy. Festival sa u

 

V sobotu 24. a nedeľu 25. augusta sa stane Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke už po siedmy raz dejiskom festivalu česko-slovenskej folklórnej vzájomnosti Jánošík & Ondráš Folk Fest, nazvaného po zbojníkoch z oboch brehov rieky Moravy. Festival sa uskutočňuje pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej, ktorá sa na ňom opäť plánuje aj zúčastniť.

            Festival organizuje Slovak World Network Žilina spolu so Svetovým združením Slovákov v zahraničí a Slovensko-českým klubom z Prahy a samozrejme Múzeom kysuckej dediny – Skanzenom vo Vychylovke. Realizuje sa s podporou Žilinského samosprávneho kraja, Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí a spoločností POHL, a. s., ISTAR, s. r. o., VW Wachal, a. s. a Aveton, s. r. o.

            V programe, ktorý sa začína v sobotu o 11:00 a pokračuje hlboko do noci a v nedeľu potrvá od 10:00 do 16:00, sú okrem tradičných progamov aj perličky. Keďže je v skanzene unikátna úvraťová železnička, nechýba prepadnutie vlaku zbojníckou družinou, či program Hrajúca a spievajúca železnička. Na svoje si prídu aj milovníci starých remesiel, ktoré sa tam budú predvádzať.

            Na festivale oslávi svoje 70. výročie najstarší slovenský súbor, pôsobiaci v zahranićí, Vysokoškolský súbor piesní a tancov Poľana z Brna, v ktorom dnes hrajú, spievajú a tancujú najmä mladí Slováci študujúci či pracujúci v metropole Moravy, ale aj ich českí priatelia.

            Festival moderuje česko-slovenská dvojica – talentovaná detská hviezda Tereza Holíková a český rozhlasový moderátor a hovorca Rožnova pod Radhošťom Tomáš Gross. Mám tú česť byť ako predseda Svetového združenia Slovákov v zahraničí a riaditeľ Slovenského domu v Prahe riaditeľom tohto festivalu, programovým riaditeľom  známy folklórista Dušan Gelien.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama