Mgr. Vladimír Skalský, predseda SZSZ

člen výboru Rady vlády SR pre kultúru
  • BPP
  • mimo zastupiteľskú funkciu
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0,67. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

21. 8. 2018 18:56:33

Týždeň česko-slovenskej vzájomnosti

Týždeň česko-slovenskej vzájomnosti

Pri príležitosti stého výročia vzniku společného štátu sa v Prahe koná plejáda aktivít, Týždeň česko-slovenskej vzájomnosti je však výnimočný. Už tým, že ide o prvý ročník festivalu, ktorý sa má odteraz konať každoročne.

Pri príležitosti stého výročia vzniku společného štátu sa v Prahe koná plejáda aktivít, Týždeň česko-slovenskej vzájomnosti je však výnimočný. Už tým, že ide o prvý ročník festivalu, ktorý sa má odteraz konať každoročne. Neodoznie teda s oslavami a s týmto jubilejným rokom, ale chce zostať trvalou manifestáciou výnimočnosti vzťahov Čechov a Slovákov, dvoch národov, ktoré sú si unikátne jazykovo, kultúrne a historicky blízke, a pritom si svojím rozdielnym naturelom dokážu nastavovať mimoriadne užitočné zrkadlo.

            Podujatie, ktoré sa uskutoční v posledný septembrový týždeň na viacerých miestach Prahy, organizuje Slovensko-český klub, vlastník a prevádzkovateľ Slovenského domu v Prahe a vydavateľ časopisu Slovenské dotyky, s podporou Ministerstva kultúry ČR a Hlavného mesta Praha v spolupráci s radom inštitúcií. Predstaví výtvarné umenie, literatúru, či film a jedným z jeho vrcholov bude koncert Pražského komorného orchestra, vedeného spoluiniciátorom týždňa, pražským Slovákom Vladimírom Darjaninom – samozrejme so slovenským a českým repertoárom. Mimochodom, ďalší koncert, mladého komorného kvarteta, sa uskutoční aj v Slovenskom dome.

No a úplným vyvrcholením a zavŕšením Týždňa česko-slovenskej vzájomnosti bude v sobotu 29. septembra veľkorysý Deň Prešovského samosprávneho kraja, ktorý za účasti župana Milana Majerského predstaví v Slovenskom dome i v exteriéri folklór, súčasné umenie, turistické atraktivity i gastronómiu najväčšieho kraja Slovenska. Počas podujatia bude podpísané aj memorandum o spolupráci medzi krajom a Svetovým združením Slovákov v zahraničí. Každý rok sa takto odprezentuje ďalší región. 

A úplne sa ponúka vytvoriť aj zrkadlové podujatie – Týždeň slovensko-českej vzájomnosti v Bratislave...

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama