Mgr. Vladimír Skalský, predseda SZSZ

člen výboru Rady vlády SR pre kultúru
  • BPP
  • mimo zastupiteľskú funkciu
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0,67. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

12.12.2017 16:23:45

K otázke Českého domu v Bratislave

K otázke Českého domu v Bratislave

Vyjadrenie riaditeľa Slovenského domu v Prahe a súčasne predsedu Svetového združenia Slovákov v zahraničí Vladimíra Skalského

                 Otázka Českého domu v Bratislave sa stala široko diskutovanou pri schôdzke prezidentov Českej republiky a Slovenskej republiky Miloša Zemana a Andreja Kisku. O tomto probléme hovoril pán prezident Miloš Zeman aj po obdržaní Ceny Milana Rastislava Štefánika, ktorú jemu a exprezidentovi Ivanovi Gašparovičovi udelilo v Slovenskom dome v Prahe začiatkom tohto roka Svetové združenie Slovákov v zahraničí. Tam požiadal Slovensko-český klub ako vlastníka Slovenského domu v Prahe o pomoc a know how pri vytvorení zrkadlovej inštitúcie, pôsobiacej v prospech česko-slovenských vzťahov a Čechov na Slovensku na území hlavného mesta SR.

                Iniciatívna skupina Čechov na Slovensku s pomocou tohto know how vytipovala vhodnú budovu v srdci Bratislavy  a predložila konkrétny projekt, ktorý počíta s analogickým spôsobom podpory a realizácie, ako to bolo v prípade Slovenského domu v Prahe. Tento projekt má neformálnu podporu  nielen prezidenta Miloša Zemana, ale aj premiéra Andreja Babiša. Počíta s fungovaním kultúrnej sály, galérie, ale napríklad i s otvorením českej reštaurácie, tak ako o tom i pri návšteve hovoril prezident Miloš Zeman.

                Ide o rovnakú budovu, kde má sídliť napríklad aj Centrum slovenského zahraničia, či niektoré spisovateľské aktivity, mohlo by tak vzniknúť určité nové kultúrne centrum v Bratislave.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť