Mgr. Vladimír Skalský, predseda SZSZ

člen výboru Rady vlády SR pre kultúru
  • BPP
  • mimo zastupiteľskú funkciu
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0,67. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

30.3.2017 16:33:12

Dištancujeme sa od snáh kotlebovcov politizovať slovenské zahraničie

Dištancujeme sa od snáh kotlebovcov politizovať slovenské zahraničie

Prišla chvíľa, keď sa treba dištancovať od snahy extrémistov zo strany Mariána Kotlebu politizovať slovenské zahraničie. S veľkými rozpakmi som prijal správu, že extrémistická strana Kotleba – ĽSNS založila svoj Klub zahraničných Slovákov.

Prišla chvíľa, keď sa treba dištancovať od snahy extrémistov zo strany Mariána Kotlebu politizovať slovenské zahraničie.

Ako predseda Svetového združenia Slovákov v zahraničí, teda strešnej organizácie krajanov, aj ako človek, ktorý sa osobne mimoriadne angažoval v tom, aby sa umožnili volby zo zahraničia (zatiaľ prostredníctvom pošty), a naďalej sa exponuje, aby sa zvýšil ich komfort, som s veľkými rozpakmi prijal správu, že extrémistická strana Kotleba – ĽSNS založila svoj Klub zahraničných Slovákov a za predsedu zvolila svojho podpredsedu.


Nepredpokladám, že majú títo extrémisti či iné fašizujúce politické projekty veľké šance získať významnejšie pozície v slovenskom zahraničí, veríme v to, že krajania životom v iných krajinách získali istý rozhľad a budú voliť uvážlivo. Súčasne však tento pokus považujem za nebezpečný precedens. Ľudské práva vrátane menśinových sú niečo, na čo sa aj slovenské spolky v zahraničí pri svojich aktivitách odvolávajú, žijú po celom svete v pozícii národnostných menśín či menšinových komunít. Aj preto sa musíme logicky ohradiť voči subjektom, ktorých základnou ideologickou výbavou je intolerancia, nenávisť voči menšinám a xenofóbia. Iba jahodou na torte je, že Marián Kotleba zaútočil v minulosti aj na ikonickú postavu zahraničných Slovákov, najvýznamnejśieho slovenského režiséra zo Srbska, Ľuboslava Majeru, keď zastavil jeho predstavenie Kováči.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť