Mgr. Igor Matovič

  • OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA
  • predseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1,19. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

22. 5. 2020 12:40:11

Humenné: Nexis Fibres ... koniec srandy

Humenné: Nexis Fibres ... koniec srandy

Úprimne ma prestalo baviť čakať na deň, kedy sa niekomu uráči rešpektovať právoplatné rozhodnutie súdu.

Celé týždne Slovensko sleduje spor dvoch firiem v Humennom, na základe ktorého stovky ľudí nemôžu chodiť do práce. Prví hovoria, že druhí neplatia a vybavili si rozhodnutie súdu ... druhí, že prví dlhodobo vydierajú, atď. Výsledok? Živobytie stoviek rodín ohrozené.

Je úplne bežné, že v živote ako aj v podnikaní nastanú nezhody ... a ak ich nevieme rozuzliť sami, prichádza súd ... a ten rozhodne. Zvyčajne tak, že jedna strana sa cíti ukrivdená. Napriek tomu, rozhodnutie súdu musí rešpektovať.

V Humennom sa tak nedeje. Jedna strana sporu si povedala, že stojí nad zákonom, lebo sa jej rozhodnutie súdu nepáči.

Ak sa budeme ako spoločenstvo ľudí, ktorí tvoríme štát s názvom Slovensko, naďalej len prizerať takémuto konaniu, nie sme hodní nazývať Slovensko právnym štátom, ale nazvyme ho pravým menom - Anarchia.

Fajn, sľúbil som ľuďom urobiť poriadok a stav, ked si budeme pred zákonom všetci rovní. Preto som požiadal pani ministerku spravodlivosti, aby do pondelka vypracovala návrh rýchlej zmeny zákona tak, aby sa už nikto viac v takýchto situáciách nemohol spravodlivosti arogantne vysmievať do očí a trpeli kvôli tomu stovky nevinných rodín, ktorých živitelia sú rukojemníkmi ignorantov zákona.

#OdvážneÚprimnePreĽudí

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama