MUDr. Štefan Zelník, PhD.

  • SNS
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 2,09. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

7.9.2018 18:01:02 - Jano Turan

Celkom tomu nerozumiem

Dnes mi môj zubár plomboval malý kaz, sestrička si vypýtala pri odchode 37 E chcem len pripomenúť, že lekár má s mojou poisťovňou zmluvu, tak za čo vlastne platím, keď už raz platím poistenie???
A že nie sú peniaze v systéme, všade cvakáte a je jedno u akého lekára ste, dnes nie je nič zadarmo, tak ako sa nám to niekto snaží nahovoriť, len nebyť chorý. Viete mi to pán doktor vysvetliť sám ste lekár, tak najlepšie viete ako to chodí však ... ??????????? Jano Turan

Odpoveď

26.10.2018 14:26:23 - MUDr. Štefan Zelník, PhD.

Dobrý deň,
pri zubno-lekárskom vyšetrení je podmienkou absolvovať preventívnu prehliadku. Dospelý človek má nárok na jedno bezplatné preventívne ošetrenie ročne, tehotné ženy a deti na dve. Ak pacient preventívnu prehliadku u svojho dentistu neabsolvuje, hradí si všetko sám. Rovnaké pravidlo platí pre dospelých aj deti. O akomkoľvek poplatku v ambulancii musí byť pacient lekárom informovaný. Výška poplatku musí byť zverejnená na viditeľnom mieste. Nemalo by sa teda stať, aby lekár žiadal úhradu od pacienta, ktorý nebol o platbe vopred informovaný. 

S pozdravom

Štefan Zelník