Karol Farkašovský, PhD.

  • SNS
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

18. 10. 2019 10:45:02

Zabije ľudstvo naša vlastná hlúposť?

Zabije ľudstvo naša vlastná hlúposť?

Rebríček často omieľaných politických hodnôt dnes vedie liberalizmus. To by nebolo nič prekvapivé, veď donedávna tam bol iný „izmus“ - socializmus, komunizmus, či kapitalizmus.

Čo ma však prekvapuje, je neskutočne liberálny výklad samotného slova liberalizmus. Jedni si pod ním predstavujú  absolútnu, neobmedzenú slobodu bez akýchkoľvek pravidiel, alebo izmus proti pravidlám a systému. Druhí ho vidia ako pokrokovú ideológiu budúcnosti. Tretí ako prostriedok kastovania spoločnosti na nových a starých, ktorých treba vymeniť. Je pravdaže aj veľa takých ľudí, ktorí vidia v liberalizme ohrozenie tradičných životných a civilizačných hodnôt.     Čo človek, to iný názor. Nenútim nikoho sa nad tým zamýšľať. Rešpektujem právo každého vidieť svet svojimi očami. Skromne si však dovolím apelovať u každého na kritické myslenie.   Práve ono robí človeka jedinečným, ale aj pokorným. Práve ono by malo byť inšpiráciou pri tvorbe vlastných názorov. Kupovanie hotových názorov zo sociálnych sietí a médií je vizitka lenivosti ducha. Nie kupovať, ale tvoriť si názor na základe overených faktov, životných, či profesionálnych skúseností musí byť povinnosťou každého z nás. Inak sa splní to, pred čím varoval geniálny Stephen Hawking – ľudstvo nezničia mimozemšťania – ale naša vlastná hlúposť a pohodlnosť.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť