Karol Farkašovský, PhD.

  • SNS
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

11. 11. 2019 20:38:56

Nie je masáž ako masáž

Nie je masáž ako masáž

Nepoznám človeka, ktorý by nemal rád masáže. Zvyčajne rozprúdia krv v žilách, človek je zrazu pohyblivejší, svižnejší, zdravší, vitálnejší...skrátka nemá to chybu.

Existuje však aj masírovanie iného druhu. Také, po ktorom si človek položí principiálnu otázku – čo za dobu to žijeme. Áno, doba sa rýchlo mení a vyvíja. Najmä teraz prináša veľa frustrácie, pochybností, vybičovaných emócií a často aj otvorenej zloby. A nielen to. Je to doba, v ktorej priam kvitnú rôzne manipulačné techniky. Majú jasný cieľ – ovplyvniť verejnú mienku, nálady, uvažovanie a rozmýšľanie občanov vyvoleným smerom. 

Všímam si slovenskú filmovú a televíznu seriálovú tvorbu. Kedysi sme tu mali zvučné herecké aj režisérske osobnosti, vďaka ktorým ožívala na obrazovkách umelecká klasika. Herci stvárňovali charaktery, prinášali divákom skutočné hodnoty krásna, dobra, ľudskej cti a šľachetnosti.              

Čo dostávame dnes?  Ploché príbehy o súčasnej údajnej „realite“ plné hrubých výrazov, vulgarizmov a nadávok.  Herci vlastne vôbec nehrajú, nepodávajú charakterové výkony. Oni iba požičiavajú svoju tvár a meno postavám často účelovo modelovaným tak, aby v nich ľudia prvoplánovo videli zlodejov, hulvátov a grobianov doby. Netvrdím, že takí neexistujú. Spoločnosť však nestojí na ideáloch a hodnotách zla. Naopak, stojí na státisícoch dobrých, poctivých, zodpovedných, pracovitých, slušných občanov a hodnotách dobra, úcty, tolerancie. Ale toto asi nie je dostatočne silný magnet na stvárnenie vo filmoch. 

Pozrel som si minule pár minút seriálu Za sklom a po dialógu dvoch policajných vyšetrovateliek som zostal v nemom úžase. Herečka T. Pauhofová známa z početných protestných vystúpení na námestiach vraví druhej /K. Magálová/  „ ..áno ukradli nám štát.  Musíme vrátiť štát ľuďom.“ 

Ktovie koľko divákov si v rozpakoch položilo otázku – nepočuli, alebo nevideli sme to už niekde? No jasné, na bilboardoch, ktorými je oblepené celé Slovensko. Takto prenášať politický slogan z bilboardov do televízneho seriálu je pri všetkej úcte choré. K čomu to spejeme?  Akú masáž a komu dávame?  Kto a čo tým  vlastne sleduje?  Isté je jedno, že k umeleckému cieľu to  má sakramentsky ďaleko. Neviem ako vy, ja radšej ostanem pri klasickej masáži a názor na veci si urobím sám.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť