ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1,78. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

1.12.2018 14:42:37

Kto nám vytvoril úchylný stav otrokárstva

Kto nám vytvoril úchylný stav otrokárstva

Na pojednávaní, ktoré sa konalo dňa 27.11.2018 na Okresnom súde Bratislava I sa žalobca po 8 rokoch súdnych pojednávaní, predkladania dôkazov dožill výhry, Ale aká je to výhra, ked sa musel súdiť 8 rokov a žalovaný -

 Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky mu v rámci žaloby "pripúšťa" náhradu mzdy len vo výške 9 mesiacov. Čo je to za spravodlivosť?

Inštitút ochrany ústavných práv môže potvrdiť z našej databázy obetí mobbingu, že v prípade, ak na Vás niekto vytvorí psychický teror na pracovisku, tak sa pravdy na súdoch len tak ľahko nedovoláte. Poďme sa pozrieť, prečo na Slovensku zaostávame s ochranou ľudských práv ako človeka - ľudskej bytosti. Občan, zamestnanec, alebo ak chcete volič si na Slovensku svoje bezprávie už 28 rokov stále skúma  a často ani nedoskúma.

Prípad obete mobbingu, učiteľky zo školy v Pukanci pokračuje. O pomoc sme požiadali aj pána starostu z Pukanca. Prisľúbil, že sa stretneme. Ale v deň stretnutia 22. 11. 2018 sa pre chorobu ospravedlnil.  Je to naša módna hra na prácu? Hráme sa na prácu?  A je jedno na akom pracovisku.  Vôbec nevadí, že je to starosta, primátor, poslanec, predseda, riaditeľ, premiér, minister, učiteľ, dekan, sudca, advokát, a ďaľší a ďalší, ktorí nám tu klamú v priamom prenose. 

Na stretnutiach s Vami, občanmi sme tiež svedkami, že psychické týranie na pracoviskách by ste nechceli zviditeľniť. LEBO:  Dnes to považujete za normálnu realitu života. 

Ale pozor! Vráťme sa k súdnemu konaniu, kde žalovaný je Ministerstvo vnútra SR. Vieme, že súdy si aj s týmto štátnym zamestnancom ešte poriadne "zahrajú".  Celé  súdne konanie sa podľa Civilného sporového poriadku posunie ešte  na rozhodnutie o trovách konania. A tak sa  ukáže, kam sa posunie spravodlivosť pre občana. Za 28 rokov štát zabudol na svojich občanov. A keď sa VY, občania chcete súdiť, tak budete tvrdo platiť advokáta. Je tu dvojaké platenie advokátov. 

Občan, zamestnanec nemá kompaktný právny systém štátu – spravodlivo vyvážený v základnom pôsobení medzi dvomi subjektmi: štátom a občanom. Je to len hra na prácu. Ak niekto musí zložiť nejakú sumu pred začatím pracovno-právneho sporu, tak hovoríme o diktatúre kapitálu, lebo nemajetní sú vylúčení z nároku na právo, nemajetní žijú v bezprávnom štáte, aj keby bývali rovno na právnickej fakulte. Ak sa čo len jedna osoba v štáte dostane do bezprávneho stavu, celý štát je bezprávny, lebo nemožno o takom štáte povedať, že by bol právnym štátom. Dôležité je, aby si to uvedomila aj naša vládna personalita a podobne aj parlamentná garnitúra. 

Posledné týždne nám stále viac ukázujú, že ani nová vláda na čele s novým premiérom Pelegrinim si nič neuvedomí a nepomôže. Len sústavne hlbšie zviditeľňuje sociálnu rakovinu, diktatúru kapitálu. 

A POZOR , MY OBČANIA sa nemôžeme tváriť, akoby sa nič nedialo.

Zákon povýšil zviera na živú bytosť, ale psychoterror na pracoviskách – tyrania ľudí –  zákony stále ignorujú. Podľa rakovinou prežratej legislatívy je náš občan čosi menej ako zver. Ako na pracoviskách, tak aj v politike, stále viac sa prehlbuje existujúci problém otrokárstva. 

Aj Vaše sťažnosti dokazujú že, na Slovensku sme si vybudovali platný "úchylný stav otrokárstva": „Zhora dole môžeš úplne všetko, a zdola nahor nemôžeš vôbec nič!“ Píšem, „úchylný stav otrokárstva“, lebo v skutočnom antickom otrokárstve bolo postarané o otrokov a ich rodiny podstatne lepšie, ako si to predstavovali Dzurindove vlády. Žiaľ, stav patologického otrokárstva v Slovenskej republike trvá dodnes. Naše slovenské otrokárstvo v holej realite nie je choré, ale je úchylné, psychopatické, ako by ho nazval poctivý psychiater.

Pripomínam: Slovensko v novej ére spoločnosti po tzv. Nežnej revolúcii, je ťažko choré, trpí vážnou sociálnou rakovinou. Vznikol hybridný problém, ktorý je rakovinou v tele spoločnosti, ťažkou chorobou, predstavuje peklo v zamestnaní. Peklo, o ktorom kňazi nič nevedia, je to problém rezortu práce a sociálnych vecí. Vzniklo úchylné otrokárstvo postavené na hegemónii a diktáte kapitálu.

Na stretnutiach s Vami občanmi ste nám opísali  svoje moderné zotročenie, a všetci nám unisono zviditeľňujete problém, ale žiaľ, nikto z poslancov, z vlády doteraz ho nechcel ani vidieť, ani počuť. Každý poslanec sa s Vami hrá na prácu?  A nikto  nikomu nepomôže.  

Naša spoločnosť nosí na demokraticko-právnej tvári lepru, a tvári sa že nič nevidí, zrkadlá obchádza, alebo rozbíja. Nepíše sa diagnóza, ani sa nelieči. Slovensko je vnútorne politicko-právne hnilé, ale má našminkovanú hnilobu. Šminkami právnych reforiem natretá chudera sa pretŕča, aby sa predávala svetu ako právna smilnica. Politicko-právnu hnilobu medializujú investigatívni redaktori v rezortoch spravodlivosti, zdravotníctva, či práce a sociálnych vecí a rodiny, či hociktorého iného úradu.

A tak hra na prácu pokračuje.  Kto už tu nám občanom povie či napíše pravdu. Alebo máme radi klamstvo? 

https://www.mojevideo.sk/video/2dc4c/marika_ritomska_54_sch_nrsr_o_rieseni_proti_terorizmu.html

A kde písali naši novinári o týchto aktivitách?  V Bratislave sa konali dve zaujímavé konferencie na tému Boj proti prenasledovaným kresťanom a Ohrozenie rodiny v sekulárnom štáte. Práve tu boli zaujímavé prednášky Tymoteusza Zycha z Poľska na tému veľmi aktuálnu - Istanbulský dohovor - ochrana pred násilím alebo trójsky kôň neomarxismu? A práve na tejto prednáške sme sa mohli dozvedieť o novom projekte Dohovor na ochranu rodinnej poltiky na obranu proti Istanbulskému dohovoru.  Je však na škodu, že sa týchto zaujímavých  podujatí nezúčastnili naši poslanci parlamentu a rovnako nebol tu prítomný ani nikto z vlády. Aby potom mohli našim občanom povedať pravdu.  Ale takto  sa "pečie" naša vysoká politika pod heslom Jeden nevie, čo robí druhý. Ako nás informoval  Tymoteusz Zycha  na budúci rok na jar sa v Poľsku uskutoční seminár za účelom vzniku koaličných partnerov, kde samozrejme Inštitút ochrany ústavných práv za Slovensko nebude chýbať. Podporíme boj proti zlu  v mene všetkých slovenských občanov.  Akoby si politici zohrievali svoju "polievočku". Preto by občania mali mať informácie, že nie sme ľahostajní proti  finančným machináciám našich poltikov, ktorí v snahe za ziskom a za vidinou moci sú ochotní zapredať aj svoj národ. Na margo konferencie Boj proti prenasledovaným kresťanom len toľko, že aj tu sa naši poltici snažia tlačiť tému zničených životov, ktoré po dvadsiatich rokoch idú zachraňovať. Nemôžeme byť ľahostajní a nasilu tlačiť kresťanov z tretích krajín do Európy, ako nám to povedali aj prednášatelia tejto konferencie, o ktorej sme márne hľadali informácie v médiách. 

A tak strašenie vlády Slovenskej republiky , poslancov parlamentu, všelijakých aktivistov, ktorí sa bavia na dôchodku, bude pokračovať a my občania budeme stále len svedkami ???

Vážení občania, pripravujeme Zborník zo 4. medzinárodnej konferencie, ktorá sa konala dňa 15. 11. 2018 v Bratislave, ktorej obsahom bol vplyv mobbingu na bezpečnosť pri práci. Ďakujeme všetkým prispievateľom, občanom a študentom Právnickej fakulty UK v Bratislave za ich vzácne svedectvá. Prinášame históriu 21. storočia, ako si tu pracujeme. Ak máte záujem, aby aj Váš príspevok sme zverejnili a uložili do slovenských knižníc v zmysle zákona, napíšte nám ho na ioup.riesenia@gmail.com

https://www.mojevideo.sk/video/2e6fd/institut_ochrany_ustavnych_prav_pomaha_obcanom_viac_ako_nrsr.html?fbclid=IwAR1P35yFf8KjsRS_Fe8jOUhqeipMRjvEfUn7W05rFrdr9eHWraKLdhbBgBM

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť