ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1,78. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

25.4.2019 22:08:48

Kiska porozumel, že politika je divadlo

Kiska porozumel, že politika je divadlo

a vrátiť sa späť je cesta odhaliť pravdu o svojich doterajších skutkoch. Preto oslovil neskúsených, mladých ľudí a spolu idú nám na ďalšie roky hrať v politike "divadlo". Ale, kto sa zamyslí, či nám takáto Kiskova politika pomôže

zmeniť bezprávie Vás - občanov? Aj pred blížiacimi veľkonočnými sviatkami sudcovia pojednávali a vyniesli dňa 10. apríla 2019 víťazný rozsudok, výpoveď je neplatná a žalovaný zaplatí žalobcovi sumu vo výške 55 500 eur. Kto sa skrýva v úlohe žalovaného páchateľa? Je to Ústav pamäti národa. (toto pracovisko eviduje Inštitút ochrany ústavných práv od minulého volebného obdobia v registrácii ako pracovisko obetí mobbingu). A víťazom je  Ing. Morbacher, ktorý prišiel o svoju prácu riaditeľa dokumentaristiky. Na začiatku súdneho sporu ešte nevedel, že aj súd má svoju "prácu" pekne nalinajkovanú. Poďme sa pozrieť na rozsudok v našom okienku pre študentov práva.

Porovnáme si doterajšie súdne spory v pracovnom práve.  Vážení, v tomto prípade súdneho konania sudkyňa nerozhodla o trovách konania a o úroku z omeškania. Rovnako sa nevyhodnotili dôkazy, kde všade nám žalobca pracoval, či a ako dlho bol evidovaný na úrade práce, či chodil na psychiatriu, či a ako dlho dostával nemocenské dávky, či a ako dlho dostával podporu v nezamestnanosti. Lebo všetky tieto náležitosti nám vplývajú na výšku náhrady mzdy počas 5 ročného súdneho konania. Prečo to všetko chýbalo. LEBO:  V závere sa pýta sudkyňa žalovaného: Vy sa odvoláte?

Advokát žalovaného prikývne a nahlas dodá: Áno, my sa odvoláme.  

Vážení, dajme si otázku, je hospodárne toto konanie? Alebo sú hospodárne takéto konania? Určite nie sú. Zopakujem, pojednáva sa od roku 2014 a konečne nám v roku 2019 sudkyňa vyniesla rozsudok. ALE pozor, stačilo si pozrieť žalobný návrh, v ktorom sú preukázané dôvody. A tie ukazujú, že rozsudok mal byť vynesený už na začiatku podanej žaloby. Predsa každý sudca si vie preštudovať žalobný návrh. Ak mu tam niečo chýba, môže vyzvať zúčastnené strany, aby doplnili predmet konania. Jednoduché a hlavne odborné. Ale o tom som už hovorila 4 roky v parlamente. A žiadala nápravu od našej vlády SR. Stále tu vzníká problém, ktorý každý reálne uvažujúci občan vníma. Len sudcovia nie, stále sa pojednáva podľa starej zaužívanej šablóny. A nezmenil ju ani Civilný sporový poriadok s účinnosťou od 1. júla 2016, teda v tomto volebnom období. A vďaka ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi šablónu nebudú meniť ani v tomto volebnom období. Tadiaľ cesta nevedie.

Vari poslanec je ten, ktorý to zmení. NIE, nezmení. Poslanci parlamentu nemajú kompetencie na zmenu našej šablóny v justícii.  Dajme si otázku: na čo si potom volíme poslancov parlamentu, keď nemajú žiadnu kompetenciu, aby občanom pomohli.

O tom, že poslanci len sľubujú a sľubujú a nič Vám, občanom, nepomôžu. To pochopil aj "prezident "Kiska, a preto si ide zakladať novú politickú stranu. Ale bol Kiska právoplatne zvolený prezident?

https://www.mojevideo.sk/video/2dbd4/odvazna_exposlankyna_judr_maria_ritomska_2.html

Kiska nám oslovil mladých ľudí. Lebo títo  nemajú skúsenosti a už vôbec nie odbornosť a poďho meniť našu spoločnosť k spravodlivým začiatkom. Hurááá!!!!  Kiska len naskočil do kolesa slovenskej politiky. V jeho rečiach nie je pomoc pre občanov, ktorí od roku 1989 hľadajú pomoc, kde sa len dá, ako to ukazujú naše videá.

https://www.mojevideo.sk/video/2be86/povinny_psychicky_teror_na_pracoviskach_.html

https://www.mojevideo.sk/video/26639/marika_ritomska_mobbing_medzinarodna_konferencia_v_prahe.html

https://www.mojevideo.sk/video/2cb1a/aj_takto_sa_ocenuju_ucitelia.html

K tomu, aby Vám vrátili prácu potrebujeme zmenu v súdnom systéme. Ale dajme si otázku, prečo sa naši odborníci - právnici - nevedia vyjadriť k tejto našej tabuizovanej problematike? Jednoducho preto, lebo im to umožňuje súčasné nastavenie systému. Mám prácu a ostatné ma nezaujíma. Nechcem prísť o prácu. Čo by som robil bez práce?  Jednoduchá odpoveď. Stanete sa bezdomovcom, alebo budete týrať manželku, manžela, či deti - o tom ste už rozprávali na 4. medzinárodných konferenciách? 

https://www.mojevideo.sk/video/2ba68/3_medzinarodna_vedecka_konferencia_ioup_tema_v_ktorej_zi.html

https://www.mojevideo.sk/video/2668e/svedectva_ludi_ktori_zazili_mobbing_3.html

https://www.mojevideo.sk/video/2668b/diskusia_obcanov_ktori_trpeli_mobbingom.html

https://www.mojevideo.sk/video/2668d/diskusia_obcanov_ktori_zazili_mobbing_cast_2.html

https://www.mojevideo.sk/video/263c4/marika_ritomska_prejav_v_nr_sr_odvolavanie_pociatka_2015_.html

Sústavne Vás budú prenasledovať. Ak sa na pracovisku ozvete, stanete sa obeťou a budete prenasledovaný až do smrti.  Ako sa to stalo aj jednej z Vás, predsedníčke odborovej organizácie, ktorá pracovala vo Wustenrote. Od roku 2014 pokračovalo pojednávanie a prešlo od súdu prvej inštancie k súdu druhej inštancie. A vrátilo sa zase na súd prvej inštancie. Aby sa doplnila ponuka inej vhodnej práce. Dňa 17 apríla 2019  sme mohli sledovať prácu advokátov v pojednávacej sieni priamom prenose.

Prečo advokát žalobkyne opomenul § 74 Zákonníka práce (prejednanie výpovede s odborovou organizáciou). Predsa, ak by napísal žalobu s touto hmotnoprávnou podmienkou, sudca nemusel vôbec pojednávať.  Ale aj sudcovia si zo žalobkyne urobili 5 ročnú prácu (prostredníctvom advokáta žalobkyne).

Stále kolom dokola. Páchateľ sa nám tu dopustil aj mobbingu: násilné  odovzdanie kľúčov, zablokovanie prístupu k počítaču, uzamknutie budovy pre obeť. Už tu nemáte, čo robiť.  Vážení,  takto sa " vyhadzuje" predsedkyňa odborovej organizácie. 

Obeť vypovedá že, so zlomenou nohou prišiel páchateľ mobbingu na pracovisko a sledoval, ako si obeť balí svoje veci, vydával príkazy len, aby obeť psychicky utýral.  Po jej prepustení, prácu, ktorú vykonávala, rozdelil medzi 10 pracovníkov. A zase otázka. Prečo sudca nevyniesol rozsudok na prvom pojednávaní. Jednoducho preto, lebo nám chýba kvalita a odbornosť na našich súdoch. Vážení študenti práva, prídite dňa 10. júna 2019 na záverečné reči advokátov..........Bojujme spoločne!

https://www.mojevideo.sk/video/26347/marika_ritomska_1_vystupenie_v_nr_sr_2012.html

https://www.mojevideo.sk/video/2c126/neodbornost_nezodpovednost_nespravodlivost_v_nrsr_.html

https://www.mojevideo.sk/video/263c1/marika_ritomska_priama_demokracia_tl_konferencia_30_11_201.html

https://www.mojevideo.sk/video/2dd66/lsns_pred_zanikom_a_odmietla_pomoc_od_.html

https://www.mojevideo.sk/video/2cfee/zasluzia_si_obcania_financne_utrpenie_alebo_odskodnenie_.html

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť