Ing. arch. Jaroslav Paška

  • SNS
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1,88. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

28. 2. 2020 19:53:06

TUREK NÁM HROZÍ, CHCE NÁS ZNEUŽIŤ

TUREK NÁM HROZÍ, CHCE NÁS ZNEUŽIŤ

Novodobý sultán z Ankary čoraz výraznejšie odhaľuje agresívne pudy veliace rozpínať sa, vládnuť, dobíjať, drancovať, rabovať, aj vraždiť.

S rozťahovačným správaním sa Turkov má už Európa bohaté historické skúsenosti. Bulhari, Srbi, Maďari, ale aj naši predkovia majú v neblahej pamäti kruté nájazdy, aj surové vládnutie Turkov nad dobitými a ovládnutými územiami.

Nikto na našom kontinente, okrem Rusov, doposiaľ nenašiel silu upratať ich z východnej Európy späť na ázijský Blízky východ.

Aj v novodobej histórii sa Turecko často nedokázalo zmestiť do svojej kože a svojich hraníc.

Výpad tureckej armády voči suverénnemu Cypru viedol k jeho rozdeleniu a Turci dones ovládajú a okupujú jeho severnú časť. Po objavení bohatých nálezísk zemného plynu v cyperských teritoriálnych vodách začal Turek okamžite vŕtať morské dno, aby si vytvoril svoj vlastný prístup k ťažbe zemného plynu z Cyperského náleziska.

Impotentný Brusel namiesto pomoci Cyperčanom len verbálne odsúdil „pokračujúce nezákonné aktivity Turecka vo východnom Stredozemí a v Egejskom mori" a dočasne pozastavil svoju „predvstupovú pomoc“ Ankare.

Erdoğan vie, že od ustráchanej, bezzubej Európskej únie mu žiaden postih nehrozí, preto si pokojne ide to svoje.

Ani ozbrojený vpád do Sýrie (ktorý je rovnakým porušením medzinárodného práva, bol vpád tureckých vojsk na Cyprus) nevyvolal v EÚ, ani NATO nijakú väčšiu reakciu. Veď je to nakoniec len akási Asadova „šedá zóna“(ktorá podľa nich ochrane medzinárodného práva zrejme nepodlieha).

V Sýrii ich teda nejaká ozbrojená agresia nijako netrápi. Preto sa Turek začal pokojne rozťahovať aj tam. Rabuje si sýrske ropné polia a obidve inštitúcie z Bruselu sa len zlomyseľne uškŕňajú.

Ale nemali by sa. Asad má právo na územnú integritu, aj na ropné bohatstvo jeho štátu. Má legitímne právo vyháňať zo svojho štátu všetkých darebákov podieľajúcich sa na drancovaní jeho prírodných zdrojov, nezávisle od toho, či už sú to len Turci, alebo to budú aj iní, ktorých by si možno chcel Erdoğan pod krídlami NATO doviesť na pomoc.

Turek si dnes teatrálne zvoláva Radu NATO, aby mu pomohla legitimizovať nezákonný pobyt jeho okupačnej armády v inom štáte (Sýrii), kvôli ochrane jeho zlodejov, vykrádajúcich (rabujúcich) nerastné bohatstvo Sýrie jej občanom.

Popri tom odkazuje vyľakanej Európskej únii, že ak mu nepomôže medzinárodne potvrdiť jeho právo na okupáciu a exploatáciu obsadeného územia Sýrie, obratom nám sem pošle nejaký ten miliónik utečencov...
(Peknú hydru nám to chcel ten náš pán ex-prezident doviesť do Únie.)

Ideme teda do ťažkého obdobia. Ankara rozohráva nebezpečnú geopolitickú hru, vydiera všetkých dookola, verí si a chce hodne získať.

Opäť prebudená rozpínavosť a dobyvačnosť Turka nám dnes reálne hrozí nielen masívnou eskaláciou krvavého konfliktu pri hraniciach Európy, ale aj rozvratom nášho doposiaľ pokojného, civilizovaného, kultúrneho života, ak nám sem naozaj vtrhnú tie tisíce divokých radikálov z porazeného Islamského štátu (vyprášené Asadom zo Sýrie a Erdoğanom z Turecka).

Ťažko dnes predvídať, ako budú Rada NATO, či Európska únia ohýbať medzinárodné právo pri formulovaní svojho účelového postojak tejto chúlostivej situácii, ale jedno je jasné.

Slovensko bude teraz potrebovať silnú, suverénnu a zodpovednú vládu, schopnú nielen samostatne vyhodnocovať medzinárodné riziká, robiť vlastné slobodné rozhodnutia a rázne konať, nezávisle od partikulárnych záujmov iných štátov!

A prirodzene chrániť predovšetkým našich občanov, naše práva a našu budúcnosť.
Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama