Ing. arch. Jaroslav Paška

  • SNS
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1,73. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

10. 5. 2019 18:05:11

ŠTVRTÉ VÝROČIE HLASOVANIA EP O KVÓTACH NA PREROZDELENIE MIGRANTOV

ŠTVRTÉ VÝROČIE HLASOVANIA EP O KVÓTACH NA PREROZDELENIE MIGRANTOV

...


Dňa 29.4.2015 prebehlo v Európskom parlamente škandalózne hlasovanie o prerozdeľovaní migrantov, ktoré následne zdvihlo silný odpor Slovenska voči arogancii a svojvôli bruselských inštitúcií. Piati slovenskí europoslanci z tých, ktorí sa vyjadrili v kľúčovom hlasovaní EP za prijatie kvót na prerozdelenie migrantov, teraz opäť kandidujú v májových eurovoľbách do Európskeho parlamentu.

ŠTYRIA Z NICH DOKONCA AKO LÍDRI KANDIDÁTOK:
Monika Beňová - SMER-SD
Ivan Štefanec - KDH
Anna Záborská - KRESŤANSKÁ ÚNIA („ZA“ hlasoval aj kandidát č.2 Branislav Škripek)
József Nagy - MOST-HÍD

Viacerí z nich nás presviedčajú, že európske prerozdeľovanie migrantov nám už dnes nehrozí, nie je to však pravda. V marci 2019 schválil končiaci Európsky parlament vytvorenie Fondu pre azyl a migráciu, ktorého mechanizmy znova obsahujú aj povinné kvóty na "solidárne" prerozdeľovanie migrantov.

Aj keď Európska komisia v súčasnosti o kvótach nehovorí (lebo sa bojí silnej mobilizácie voličov, ktorí by potom v eurovoľbách volili pronárodné strany), v dokumentoch, pripravovaných pre novú európsku administratívu sú prerozdeľovacie mechanizmy migrantov stále jej základným riešením migračnej krízy.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama