Ing. arch. Jaroslav Paška

  • SNS
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 2,58. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

10.3.2019 20:23:46

SELEKTÍVNA HRDOSŤ, „ODVAHA“ A ROZDIELNY METER REZORTU ZAHRANIČIA

SELEKTÍVNA HRDOSŤ, „ODVAHA“ A ROZDIELNY METER REZORTU ZAHRANIČIA

Dňa 6. marca poskytlo Vyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku všetkým médiám svoju reakciu na článok št. tajomníka ministerstva obrany R. Ondrejcsáka v denníku SME.

 

Záverečné konštatovanie reakcie, že: „...KÝM JE TAKÝTO ÚRADNÍK VO VEDENÍ VOJENSKÉHO REZORTU, SLOVENSKÁ VEREJNOSŤ SA NEMÔŽE CÍTIŤ BEZPEČNE...“, vyvolalo búrlivú, podráždenú reakciu nielen dotknutého úradníka (ktorý podľa argumentov uvedených v stanovisku ruskej strany, zdá sa, naozaj trochu provokoval, aj zavádzal) a jeho politického „domu“ (strany Most – Híd), ale aj VRCHNOSTI samotného Ministerstva zahraničných vecí SR.

Slovensko nie je RUSKÁ GUBERNIA, RUSKÝ VAZAL, aby nám URČOVALI, ČO MÁME ROBIŤ a čo si môžeme písať! Zaznievalo hlasno v pohotových reakciách, zo všetkých mainstreamových médií...

A pán minister v demisii aj okamžite konal. Okázalo si predvolal veľvyslanca Ruskej federácie Alexeja FEDOTOVA na koberček, aby ho poučili a dôrazne upozornili, že Slovenská republika je ZVRCHOVANÝ ŠTÁT, a že: „ ...je neprípustné, aby Ruské veľvyslanectvo verejne komentovalo a hodnotilo vysokého predstaviteľa našej krajiny ... “

Nechcem polemizovať o vhodnosti zvolenej ruskej reakcie k názorom R. Ondrecsáka. Zaujalo ma však PODIVNÉ SPRÁVANIE sa Ministerstva zahraničných vecí SR v porovnaní k podobnému vyjadreniu AMERICKEJ ambasády voči vedeniu Ministerstva obrany SR. (A aj rozdielny meter v reakciách na takmer rovnaký diplomatický úkaz u Američanov a Rusov.)

Začiatkom marca sa totiž hovorca U.S. Embassy, Griffin ROZELL pre Denník N kriticky vyjadril, že Ministerstvo obrany SR nie je z pohľadu USA dostatočne aktívne, kooperatívne a ústretové pri realizácii ich „veľkorysej“ ponuky na úpravy NAŠICH vojenských letísk pre potreby AMERICKÉHO VOJENSKÉHO LETECTVA (realizovanej v rámci OBAMOVEJ iniciatívy ODSTRAŠENIA (EDI)), ktorá je spojená s možným „PRÍSPEVKOM“ do výšky 105 mil. dolárov!

A keďže nepovažujem Slovensko za AMERICKÉHO VAZALA, ani ICH GUBERNIU, pokladám analogicky za neprípustné, aby hovorca tejto CUDZEJ AMBASÁDY určoval nášmu ministrovi obrany, kedy a ako má ich želania plniť.

Priznám sa, že nerozumiem prečo by sme mali u nás, z dôvodu akéhosi amerického „odstrašovania“ budovať v husto osídlených oblastiach pri Banskej Bystrici, Zvolene, alebo Malackách pre Američanov zbrojné a muničné sklady, či rozširovať, spevňovať a predlžovať pristávacie dráhy našich letísk pri Sliači a Kuchyni tak, aby parametrami vyhoveli aj ťažkým, veľkokapacitným, vojenským transportným lietadlám americkej armády.

Prirodzene som teda očakával, že si náš pán minister zahraničných vecí rovnako, ako v prípade Veľvyslanca Ruskej federácie Alexeja FEDOTOVA, okázalo predvolá NA KOBERČEK aj veľvyslanca U.S. Embassy Adama STERLINGA. A tiež ho slušne a zodpovedne poučí (aj DÔRAZNE UPOZORNÍ), že Slovenská republika sa zatiaľ považuje za ZVRCHOVANÝ ŠTÁT a „ ... preto je neprípustné, aby americké veľvyslanectvo verejne komentovalo, hodnotilo prácu a vysokých predstaviteľov našej krajiny.“

No nič také sa nedeje. Mainstream disciplinovane mlčí, nebesnie ako pri ruskom vyhlásení. Opozičný exminister Galko, rovnako ako koaliční ministri Gál a Kažimír, vyzdvihujú veľkorysosť „JUDÁŠSKEHO GROŠA“, ktorý sú nám ochotní Američania podhodiť a tak trochu aj prispieť na vybudovanie ICH vojenskej infraštruktúry na našom území. Zmätený opozičný podpredseda európskeho výboru NR SR dokonca obhajuje záujmy Američanov a zahmlieva realizáciu Obamovho amerického projektu ODSTRAŠENIA z roku 2016 spájaním s očakávaným obstaraním lietadiel F16, čo je úplný nezmysel.

No a minister zodpovedný za konanie rezortu zahraničia len verejnosti odkazuje, „že niekto musí v tejto krajine ostať TRIEZVY“ ??! a dodáva, že otázku americkej „POMOCI“ si v tichosti vybaví priamo s ministrom obrany, ZA ZATVORENÝMI DVERAMI ...

Nezainteresovaný pozorovateľ sa preto oprávnene pýta, kam sa zrazu podelo to „proti-ruské“ sebavedomie, odvaha a guráž obhajovať suverenitu rozhodovania Slovenska ministerstvom zahraničných vecí, keď zrazu PROTI REZORTU OBRANY cez Denník N nečakane VYŠTEKOL hovorca U.S. Embassy, Griffin ROZELL? Kde sa podela schopnosť ministerstva uplatňovať rovnaký meter na analogické prešľapy v diplomatickej praxi? A ako si vôbec máme vysvetliť nečinnosť rezortu zahraničia voči takýmto výpadom Američanov?

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť