Ing. arch. Jaroslav Paška

  • SNS
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1,88. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

11.5.2019 0:05:46

ROBÍME NA BOHATÉ ŠTÁTY EÚ

ROBÍME NA BOHATÉ ŠTÁTY EÚ

...

Závažný problém Európskej únie odhalila rozsiahla analýza francúzskeho ekonóma Thomasa Pikettyho (zverejnená 16. januára 2018 v denníku Le Mond), preukazujúca dlhodobé doplácanie nových štátov EÚ na aktuálne nastavenie hospodárskych pravidiel Únie.

Thomas Piketty, ktorý je Direktorom a odborným garantom univerzity L´ École des hautes études en sciences sociales v Paríži, poukázal na pretrvávajúci, systematický transfer kapitálu z nových štátov EÚ, ktorý je využívaný na zvyšovanie bohatstva a životnej úrovne materských štátov investorov.

Piketty vyhodnotením finančných transferov medzi štátmi V4 a starými krajinami EÚ v rokoch 2010 až 2016 zistil, že priemerný ročný odliv ziskov a príjmov z majetku európskych firiem zo Slovenska predstavoval v priemere 4,2% HDP (4,7% z Poľska, 7,2% z Maďarska, 7,6% a z Čiech), čo zodpovedajúco znížilo národný príjem týchto štátov a zvýšilo bohatstvo krajín investorov.

JEDNODUCHŠIE POVEDANÉ, nízke mzdy zamestnancov vo východoeurópskom regióne, pracujúcich v automobilkách, obchodných reťazcoch, bankách, telekomunikačných službách, poisťovniach, ... generujú európskym investorom vysoké zisky, ktoré si vyvezú a zdania v svojich krajinách.

Peniaze a hodnoty vytvorené prácou našich ľudí štáty investorov využívajú na zlepšenie kvality svojho zdravotníctva, školstva, či zlepšenia sociálnej starostlivosti.

Zahraniční investori a ich materské štáty takto "OCHUDOBNIA" Slovensko a našich občanov o cca štyri miliardy EUR ročne, z čoho jedna celá miliarda EUR ročne by mala byť, pri férovom nastavení pravidiel, priamo použitá na zvýšenie kvality nášho zdravotníctva, školstva, či zlepšenia sociálnej starostlivosti u nás.

Piketty tiež upozornil, že pri takto NEO-KOLONIÁLNE nastavených mechanizmoch finančných transferov v EÚ budú bohaté krajiny Únie stále viac bohatnúť a my chudobnieť, pretože naši zamestnanci v ich firmách na Slovensku pri tomto nastavení NÚTENE PRACUJÚ aj na zvyšovanie životnej úrovne Nemcov, Francúzov a iných starých štátov EÚ !

Pri uvedenej schéme kapitálových transferov v EÚ nám v podstate Európske fondy len dočasne kompenzujú finančné objemy, o ktoré nás európsky investori súčasne oberajú, a platby ktoré do európskeho rozpočtu (ako členské) uhrádzame. Po skončení teraz začínajúceho sedemročného rozpočtového obdobia EÚ, by sme pri takýchto pravidlách na svoje členstvo v EÚ už len doplácali, doplácali a doplácali...

Je preto najvyšší čas, pustiť sa ihneď po eurovoľbách do tvrdých rokovaní s bohatými štátmi EÚ o rýchlom a spravodlivom narovnaní neprijateľných mechanizmov fungovania kapitálových transferov v Únii.Link na video : https://www.youtube.com/watch?v=IjP9kGTkLJI


Alternatíva videa na Facebooku : https://www.facebook.com/jaroslavpaska.sk/


Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť