Ing. arch. Jaroslav Paška

  • SNS
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1,8. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

2. 2. 2020 21:15:56

KRÁĽOVSTVO SA VRACIA NA VÝSLNIE, ÚNIA SA STÁVA LÚZROM

KRÁĽOVSTVO SA VRACIA NA VÝSLNIE, ÚNIA SA STÁVA LÚZROM

Bruselské byrokratické nezmysly a intrigy znechutili občanom Spojeného kráľovstva život v Európskej únií do takej miery, že sa hneď pri PRVEJ PRÍLEŽITOSTI v referende rozhodli ukázať nám chrbát.

ÚNIA TÝM BOHUŽIAĽ PRICHÁDZA O:

• stáleho člena bezpečnostnej rady OSN,
• ekonomický, aj politický vplyv v 53 štátoch britského Commonwealthu (predstavujúceho 20% celkovej rozlohy sveta),
• najsilnejšiu armádu EÚ (jedinú z európskych so schopnosťou operovať po celom svete),
• jadrovú a technologickú veľmoc,
• druhú najsilnejšiu ekonomiku Únie.

Dôsledok fatálneho zlyhania A. Merkel a jej francúzskeho partnera N. Sarkozyho pri rokovaniach s D. Cameronom o reformách EÚ nás výrazne oslabil a navrhované prijatie Albánska, či Severného Macedónska do EÚ túto stratu ekonomického, aj politického potenciálu nijako nevyváži.

Dojednaná dohoda o brexite síce umožnila predísť hrozbe tzv. „tvrdého brexitu“ a dáva obom stranám možnosť využiť prechodné obdobie do konca roka 2020 na sformulovanie pravidiel nového vzájomného, cezhraničného fungovania Spojeného kráľovstva a členských štátov EÚ, kritické otázky budúceho súžitia však nerieši.

Verme preto, že výsledkom ďalších negociácií budú dobré a vyvážené dohody, ktoré zbytočne neskomplikujú súžitie občanov Spojeného kráľovstva s občanmi členských štátov EÚ.

Slovenská republika dnes nemá veľa možností individuálne formovať nadchádzajúce vzťahy k Spojenému kráľovstvu. SVOJICH KOMPETENCIÍ priamo a samostatne komunikovať pri tvorbe základných dohôd sa v zmysle požiadavky ministra M. Lajčáka ZRIEKLA A ODOVZDALA ICH do rúk vyjednávacieho tímu EÚ.

Nové pravidlá pre pohyb, pobyt, prácu, či štúdium našich občanov, ich zdravotné a sociálne zabezpečenie, pohyb a preclievanie od nás vyvážaného, či k nám dovážaného tovaru nám vo vzťahu k Spojenému kráľovstvu teda stanoví Brusel, podľa toho, čo sa jeho zástupcom podarí vyrokovať.

V každom prípade by sme však dnes mali čestne konštatovať, že:

• Európska únia STRATILA NA VÝZNAME, PRESTÍŽI, REPUTÁCII.
• Je od 1. februára 2020 MENŠIA, SLABŠIA, CHUDOBNEJŠIA,

a ak bruselské inštitúcie NEPRESTANÚ ZBYTOČNE ŠIKANOVAŤ SLOBODNÉ EURÓPSKE NÁRODY A ICH ŠTÁTY napr. kvótami (Maďarsko, Česko, Poľsko), agendou multi – kulti, alebo LGBTI, či intervenciami do fungovania štátu (Poľsko, Maďarsko) a pod., bude asi mať aj stále viac problémov.
Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama