Ing. arch. Jaroslav Paška

  • SNS
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1,89. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

8. 4. 2019 23:13:10

AMERICKÉ MUNIČNÉ SKLADY NAMIESTO MODERNIZÁCIE LETÍSK ?

AMERICKÉ MUNIČNÉ SKLADY NAMIESTO MODERNIZÁCIE LETÍSK ?

Základom súčasnej diskusie o amerických peniazoch „pre Slovensko“ je tzv. Európska iniciatíva pre zaistenie (ERI), ktorá je súčasťou zákona o konsolidovaných a pokračujúcich rozpočtových prostriedkoch z roku 2015, podpísaného prezidentom Obamom.

Obamova požiadavka na rozpočet pre rok 2017 predstavovala štvornásobné zvýšenie prostriedkov ERI nad úroveň roku 2016, na približne 3,42 miliardy USD, čím sa mali financovať zvýšené aktivity v piatich hlavných líniách úsilia: zvýšená rotačná prítomnosť; ďalšie bilaterálne a multilaterálne vzdelávanie so spojencami a partnermi; zlepšené prednastavenie amerického vybavenia; zlepšená infraštruktúra; a intenzívnejšie úsilie o vybudovanie kapacít s novšími spojencami a partnermi NATO.

V máji 2017 zverejnila administratíva USA prvé informácie o rozpočte a amerických cieľoch tejto „iniciatívy“, keď sa v zozname potenciálnych investičných zámerov objavili aj slovenské letiská „Taktické krídlo SLIAČ“ a „Dopravné krídlo KUCHYŇA“. Až vtedy sa ukázalo, že finančné prostriedky z amerického rozpočtu sú určené výlučne na zriadenie nových zariadení a kapacít Ozbrojených síl USA vo vybraných krajinách A NIE NA MODERNIZÁCIU ich vojenských letísk, ako bolo pôvodne deklarované.

Vo verejne dostupnom dokumente: Departement of the Air Force, Military Construction Program, Fiscal Year 2018, Budget Estimates (z mája 2017) v časti European Reassurance Initiative nájdeme položky:
Sliac Airport – Airfield Upgrades vyčlenenú sumu 22 mil. USD
Malacky Air Base – Increase POL Storage Capacity sumu 20 mil. USD a
Malacky Air Base – Airfield Upgrades vyčlenenú sumu 4 mil. USD.

V rovnakom dokumente: Fiscal Year 2019, Budget Estimates (z februára 2018)
nájdeme pod označením SLOVAKIA položku:
Malacky Air Base – Regional Munitions Holding Area sumu 59 mil. USD

To je prosím pekne celý rozpis AMERICKÝM KONGRESOM schválených investícií v Slovenskej republike. Všetky reči o ponuke 105 mil. USD na modernizáciu slovenských letísk od USA sú teda len cieľavedomým a účelovým KLAMANÍM verejnosti.

Skutočnosť je taká, že Američania sa rozhodli vybudovať si PRE SEBA pri letisku v Kuchyni:
- veľký sklad leteckých pohonných hmôt za 20 mil. USD,
- tridsať muničných skladov za 59 mil. USD (s opciou na následné rozšírenie kapacít o ďalších 15 muničných skladov)
- a upraviť pristávaciu dráhu (tak, aby na nej mohli vzlietať a pristávať ťažké transportné lietadlá Herkules) za 4 mil. USD.

Na letisku Sliač si v prvej fáze potrebujú upraviť letové dráhy pre technické nároky vytvorenia leteckého mosta ťažkých transportných lietadiel za 22 mil. USD.

A je prirodzené, že americké technické objekty v držbe US Army v Kuchyni si vyžiadajú aj zodpovedajúce množstvo ich vojenského personálu. Aj preto sa tvrdenie ministra zahraničných vecí, že „MZV a EZ zatiaľ nerokuje o vytvorení vojenskej bázy na území Slovenska“ javí ako značne nedôveryhodné...

(Video z tlačovej besedy dňa 21-03-2019)

Zdroj: https://www.ta3.com/clanok/1150972/tb-j-pasku-o-vyjadreni-m-lajcaka-o-dohode-s-usa.html?fbclid=IwAR0NGpqKt5xipLtT2TOlj3gCFWLcjQ6lOc6UUDp2Du0DmyGLXKuGPi4gn1Y
Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť