Bc. Anton Teleki, BSc.

Politické hnutie SME RODINA - Boris Kollár
  • SME RODINA - Boris Kollár
  • Komárno
  • školstvo
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

17. 10. 2017 13:09:30 - Karol Mokrý

Trochu ste ho nepochopili pán Teleki :-))

Vážený pán Teleki,
tu vôbec nejde o to, aby sa vaši spoluobčania-maďari dohovorili v štátnom jazyku minimálne tak, ako v jazyku menšiny :-)) tu ide o to, že žijú na území Slovenska a majú povinnosť vedieť po slovensky !!!
To že tu máme jednu parlamentnú a jednu mimoparlamentnú maďarskú stranu, tak to by sa v Maďarsku nemohlo stať, lebo to neumožňuje ani zákon. Malo by byť povinnosťou každého občana našej krajiny vedieť štátny jazyk, to mal na mysli asi pánko čo Vám písal. Len tu je veľa takých a to sám dobre viete, ktorí nevedia a ani nechcú vedieť po slovensky, pýtam sa čo s nimi. Potom tu je druhá skupina, ktorá ešte verí v akúsi revíziu hraníc, čo s takýmito? To čo písal pánko predo mnou tak taký istý zážitok som mal tento rok na kúpalisku v Patinciach fešanda ani ceknúť nevedela po slovensky a ešte zo mňa na radosť svojich spoluobčanov urobila debila, ktorý nevie po maďarsky.
No ďakujem pekne pán Teleki.
Vopred ďakujem za Váš komentár
K. Mokrý, Žilina

Odpoveď

17. 10. 2017 19:03:08 - Bc. Anton Teleki, BSc.
 Teší ma Váš záujem zo severu slovenska. Čo sa tyka " národnostnej problematiky " môžem Vás uistiť že našich občanov  maďarskej národnosti trápia tie isté problémy ako slovákov. Najdenie slušne zaplatenej roboty, práce a živobitia. Žial aj slováci utekajú z našej krajiny a učia sa aj na staré kolená nemecky a anglicky aby si v zahraničí zarobili. Nielen dvoj ale aj viacjazyčnosť je veľmi dôležitá !