VIDEO Najšťastnejší ľudia nemyslia na seba, ale na šťastie druhých. Pozrite si vianočné prianie prezidenta Andreja Kisku

24. 12. 2015 15:20

Prezident Andrej Kiska vo svojom vianočnom príhovore prízvukoval, že sebeckosť ľudí ich šťastných nespraví. „Najnešťastnejší ľudia sú tí, ktorí myslia na svoje šťastie a tí najšťastnejší myslia na šťastie druhých,“ vyjadril sa prvý muž Slovenskej republiky.

VIDEO Najšťastnejší ľudia nemyslia na seba, ale na šťastie druhých. Pozrite si vianočné prianie prezidenta Andreja Kisku
Foto: ReproFoto, Facebook
Popis: Prezident Andrej Kiska prijal v paláci azylantov
reklama

Prezident sa vo svojom krátkom, ani nie minútovom vianočnom príhovore, ktoré „zavesil“ na svoj facebookový profil, zameral na vyzdvihnutie ľudskosti a nesebeckého prístupu v medziľudských vzťahoch.

„Priatelia, znova sú tu Vianoce, najkrajšie sviatky roka. Už o chvíľu pôjdeme k vianočnému stromčeku a budeme sa pozerať, ako naše darčeky vyčaria radosť v očiach našich najbližších," začína svoj príhovor Andrej Kiska.  

„Najnešťastnejší ľudia sú tí, ktorí myslia na svoje šťastie a tí najšťastnejší myslia na šťastie druhých,“ pokračuje hlava štátu. "Želám vám, aby ste tento pocit šťastia, ktorí zažívate dnes, zažívali počas celého roka. Želám vám, aby ste pod stromčekom našli lásku aj porozumenie. Šťastné a veselé,“ ukončil svoj vianočný príhovor prezident Kiska.

 

 
Veselé Vianoce

ŠŤASTNÉ A VESELÉ Milí priatelia, už o chvíľu pôjdeme k vianočnému stromčeku a budeme sa pozerať, ako naše darčeky vyčaria radosť v očiach našich najbližších. Nie nadarmo sa hovorí, že najšťastnejší ľudia myslia na šťastie druhých, a nie na svoje šťastie. Želám vám, aby ste tento pocit šťastia zažívali počas celého roka. Želám vám, aby ste pod stromčekom našli lásku aj porozumenie. Šťastné a veselé.

Zveřejnil(a) Andrej Kiska dne 24. prosinec 2015

 

Ešte vyčkať 20 rokov...

Fanúšikovia prezidenta na sociálnej sieti videopríhovor ocenili. „Moderný, pokrokový, ľudský, bystrý a reprezentatívny prezident ... čakali sme na neho vyše 20 rokov, no dočkali sme sa,“ píše pán Milan. „Ešte si vyčkať ďalších 20 rokov na takého premiéra a to budú ešte len Vianoce,“ doplnil Andy.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezidentka vymenovala  vládu Igora Matoviča

13:45 Prezidentka vymenovala vládu Igora Matoviča

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v sobotu v Prezidentskom paláci vymenovala vládu Igora Matoviča (OĽaN…