Prázdniny skončili. Vláde. Na programe majú 40 bodov

25.8.2015 14:50

Končiace sa prázdniny znamenajú aj koniec prestávky v pravidelných rokovaniach vlády. Na zajtra je už zvolané rokovanie vlády a na programe je zatiaľ 40 bodov. Program môže byť ešte doplnený.

Prázdniny skončili. Vláde. Na programe majú 40 bodov
Foto: SITA
Popis: Robert Fico, predseda vlády SR

Ak chcú ministri predložiť na septembrovú schôdzu parlamentu nejaké zákony a materiály, musia byť prerokované na tohtotýždňovej schôdzi vlády. Termín predkladania materiálov na septembrovú schôdzu parlamentu je 28. august. Keďže parlament má okrem septembrovej naplánovanú už len jednu riadnu tohtoročnú schôdzu, je to aj posledná šanca na predloženie materiálov tak, aby prešli riadnym legislatívnym procesom v tomto roku. V budúcom roku je ešte pred voľbami plánovaná jedna schôdza parlamentu, na tej ale už zrejme nebudú prijímané zásadné legislatívne zmeny.

Na programe vlády v stredu je zatiaľ viacero noriem z dielne rezortu financií. Minister obrany Martin Glváč predkladá návrh zákona o dobrovoľnej vojenskej službe. Jej absolvent má získať základné vojenské vedomosti a zručnosti potrebné pre plnenie úloh ozbrojených síl a krízového manažmentu. Ministerstvo plánuje ročne vycvičiť asi 150 ľudí, pričom ich vojenská príprava by mala podľa návrhu zákona trvať dvanásť týždňov. Občania by mali za tento dobrovoľný výcvik dostať 375 eur. Rezort kultúry predkladá novelu o poskytovaní dotácií v pôsobnosti ministerstva, ministerstvo spravodlivosti novelu zákona o mediácii.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bugár: Sociálne balíčky za 1,2 miliardy cez nás neprejdú. V žiadnom prípade

19:30 Bugár: Sociálne balíčky za 1,2 miliardy cez nás neprejdú. V žiadnom prípade

Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár odmieta navrhované sociálne opatrenia vo výške 1,2 miliardy…