Na ministra financií Petra Kažimíra sa na Twitteri spustila vlna kritiky, urážok a vulgarizmov

14. 7. 2015 18:11

Pobúrené reakcie najmä zo strany gréckych používateľov sociálnej siete vyvolal komentár, ktorý minister Kažimír napísal na Twitteri po rokovaniach predstaviteľov eurozóny s gréckym premiérom Tsiprasom. Rozhnevaní Gréci v komentároch pod Kažimírovým "twítom" nešetrili nadávkami a urážkami v angličtine.

Na ministra financií Petra Kažimíra sa na Twitteri spustila vlna kritiky, urážok a vulgarizmov
Foto: ReproFoto: twitter.com
Popis: Vyjadrenie Petra Kažimíra ku Grécku na sociálnej sieti Twitter

„Kompromis, ktorý sme dosiahli dnes ráno, je pre Atény ťažký, pretože je výsledkom Gréckej jari,“ práve tento komentár na profile ministra financií Petra Kažimíra bol spúšťacím mechanizmom pre lavínu nadávok a urážok, väčšinou zo strany Grékov.

Kažimíra krátko po zverejnení jeho komentára na Twitteri označili používatelia tejto sociálnej siete za bastarda, zbabelca, nacistickú bábku Nemecka či treťotriedneho prisluhovača Bruselu, ale objavili sa aj oveľa vulgárnejšie označenia slovenského ministra financií. Pôvodný komentár Peter Kažimír po vlne urážok vymazal, ale za pôvodný výrok sa neospravedlnil.

Namiesto slovného spojenia „grécka jar" použil v novom komentári spojenie „jar strany Syriza" s odkazom na to, že kompromis bolo ťažké dosiahnuť aj pre politiku vládnej strany, ktorou je práve ľavicová Syriza. Kažimírov upravený „twít" v preklade znie: „Kompromis, ktorý sme dosiahli dnes ráno, je pre Atény ťažký, pretože je výsledkom jari strany Syriza.“

Ani upravený komentár na Twitteri neupokojil vášne, ktoré rozdúchalo prvé vyjadrenie Petra Kažimíra o rokovaniach s gréckou vládou. Aj naďalej sa pod vyjadrením množia prosby o zdieľanie pôvodného statusu ministra a objavujú sa aj sarkastické poznámky. V jednej z nich sa používateľ Twittera pýta, či Kažimír vymazal pôvodný komentár na príkaz Wolfganga Schäubleho. Objavujú sa však aj výzvy na zastavenie rétoriky, ktorú viacero Grékov považuje za fašistickú.

Článok o vyjadreniach Petra Kažimíra na Twitteri si môžete prečítať TU

Twitterový profil ministra financií SR Petra Kažimíra v angličtine si môžete pozrieť TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Poltársky okres dostane viac ako milión eur, rozhodol kabinet

19:01 Poltársky okres dostane viac ako milión eur, rozhodol kabinet

Sumu viac ako milión eur rozdelí vláda SR obciam a ďalším subjektom v okrese Poltár, ktorý patrí med…