Máme už dosť Fica! Vláda sa k nám správa ako k triednym nepriateľom. Hovorí popredný biznismen a spolu s ostatnými zvažujú odchod zo Slovenska

21.8.2015 16:30

Pre vládu sú vraj triedni nepriatelia. Podnikateľ a majiteľ jednej z najväčších webhostingových firiem opisuje korupčné prostredie na Slovensku a reálne zvažuje odchod z krajiny. Dokonca už má vyhliadnutú aj novú destináciu, kde zriadi sídlo.

Máme už dosť Fica! Vláda sa k nám správa ako k triednym nepriateľom. Hovorí popredný biznismen a spolu s ostatnými zvažujú odchod zo Slovenska
Foto: Matej Toman
Popis: Michal Truban, majiteľ WebSupportu

Popredný slovenský biznismen a majiteľ WebSupportu, jednej z najväčších webhostingových firiem Michal Truban v rozhovore ostro kritizuje nielen premiéra Roberta Fica, ale aj jeho vládu a zákony, ktoré prijímajú. Verejne pomenoval najväčšie problémy podnikania na Slovensku. Medzi inými aj korupciu a pôsob, ako to u nás chodí.

„Vláda Roberta Fica vníma podnikateľov ako triednych nepriateľov. Vôbec sa nám nesnaží pomáhať. Aj preto nie len WebSupport, ale množstvo ďalších firiem rozmýšľa nad tým, že zo Slovenska odíde,“ vyslovil sa pre HNtelevíziu.
„Slovensko nikdy nebolo najlepšou krajinou pre biznis, no neustále sa to zhoršuje,“ posťažoval sa a zároveň poukázal na zvyšujúce sa daňové zaťaženie, stúpajúce odvody ako aj na zákony, ktoré znepružnili trh práce.

Truban dokonca priznal, že uvažujú spolu s ďalšími firmami, že opustia Slovensko. Samotný WebSupport uvažuje o susednom Maďarsku, kde má pobočku. „To je krajina, ktorá má svoje plusy i mínusy. Rovnako by v hre mohlo byť i Česko,“ dodal.

Celý rozhovor si môžete pozrieť TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mrk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bugár: Sociálne balíčky za 1,2 miliardy cez nás neprejdú. V žiadnom prípade

19:30 Bugár: Sociálne balíčky za 1,2 miliardy cez nás neprejdú. V žiadnom prípade

Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár odmieta navrhované sociálne opatrenia vo výške 1,2 miliardy…