Kiska odkázal Slovákom, že s imigrantmi sa na našu krajinu nevalí žiadna bezpečnostná, kultúrna alebo sociálna katastrofa

7. 8. 2015 15:11

Obavy a strach z utečencov, ako aj presvedčenie, že tento problém sa Slovenska netýka, sú podľa prezidenta Andreja Kisku dôvodmi, prečo obyvatelia Gabčíkova odmietli v referende umiestnenie utečencov na území ich obce. Slovákom hlava štátu odkázala, že od Slovenska ako partnera v Európskej únii sa očakáva pomoc s utečencami, pričom zdôraznil, že s imigrantmi sa na našu krajinu nevalí žiadna „bezpečnostná, kultúrna alebo sociálna katastrofa“.

Kiska odkázal Slovákom, že s imigrantmi sa na našu krajinu nevalí žiadna bezpečnostná, kultúrna alebo sociálna katastrofa
Foto: ReproFoto: facebook
Popis: Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky
reklama

Prezidenta negatívny výsledok plebiscitu neprekvapil a myslí si, že podobné referendum by dopadlo rovnako aj v iných častiach Slovenska. Teraz je podľa Kisku na slovenskej vláde, ako bude v prípade prijímania utečencov ďalej postupovať.

„V plnení záväzkov, ktoré naša vláda v tejto veci prevzala, má moju plnú podporu,“ zdôraznil prezident, podľa ktorého by ale Slovensko nemalo byť na chvoste štátov EÚ v počte utečencov, ktorých je ochotné prijať.

Obyvatelia Gabčíkova v nedeľu v miestnom referende odmietli utečencov a zriadenie dočasného utečeneckého tábora. Proti táboru v obci sa postavilo 96,67 percenta občanov, a teda 2 501 obyvateľov, ktorí plebiscit podporili. K hlasovacím urnám prišlo 2 603 zo 4 452 oprávnených voličov. V referende občania oprávnení hlasovať odpovedali na otázku: „Ste proti zriadeniu dočasného utečeneckého tábora v budove STU v obci Gabčíkovo?“ Na referendovú otázku odpovedalo ´nie´ 3,32 percenta voličov.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezidentka vymenovala  vládu Igora Matoviča

13:45 Prezidentka vymenovala vládu Igora Matoviča

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v sobotu v Prezidentskom paláci vymenovala vládu Igora Matoviča (OĽaN…