Ideme na hraniciach s Maďarskom stavať proti imigrantom plot? Tak toto dnes pripustil Fico...

29. 10. 2015 15:03

Slovensko je pripravené postaviť bariéry na zelenej hranici, ak jeho susedia zlyhajú v ochrane vonkajšej schengenskej hranice. Novinárom to dnes povedal premiér Robert Fico počas cvičenia bezpečnostných a záchranných zložiek, ktoré bolo zamerané na ochranu slovensko-maďarskej hranice. Prípadné zábrany by nemali zamedziť vstupu utečencov na Slovensko, ale nasmerovať ich na vybrané miesta s cieľom podrobiť ich kontrole.

Ideme na hraniciach s Maďarskom stavať proti imigrantom plot? Tak toto dnes pripustil Fico...
Foto: SITA
Popis: Predseda vlády Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák
reklama

„Ak zlyhajú iné spôsoby ochrany slovenskej hranice, tak môže dôjsť aj na fyzické zábrany. Migračnú krízu možno zvládnuť len vtedy, keď budeme dôsledne chrániť schengenskú hranicu, nedovolíme nelegálnej migrácii a budeme dôsledne oddeľovať ekonomických migrantov od tých, ktorí potrebujú pomoc,“ uviedol Fico.

Slovenský minister vnútra Robert Kaliňák doplnil, že výstavba zábran by prichádzala do úvahy, keď by v iných štátoch zlyhala ochrana vonkajšej schengenskej hranice. „Nehovoríme o plote, ale o istých navádzacích bariérach, ktoré budú schopné odkloniť utečencov od najrizikovejších miest. Bariéra znemožní voľný prechod cez zelenú hranicu a usmerní (migrantov) tam, kde je možné vykonať kompletnú kontrolu,“ povedal Kaliňák.

Maďarsko, ktoré v uplynulých mesiacoch čelilo náporu migrantov, postavilo plot na hranici so Srbskom, ktorá je tiež vonkajšou hranicou EÚ. Na výstavbu zábran na hraniciach so susedmi je pripravené tiež Rakúsko a Slovinsko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezidentka vymenovala  vládu Igora Matoviča

13:45 Prezidentka vymenovala vládu Igora Matoviča

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v sobotu v Prezidentskom paláci vymenovala vládu Igora Matoviča (OĽaN…