Fico najradšej diskutuje sám. Objektívnosť politických diskusií preverí Rada pre vysielanie a retransmisiu

21. 7. 2015 11:08

„Rade pre vysielanie a retransmisiu sme poslali sťažnosť kvôli neobjektivite politických diskusií. Aj vám sa zdá, že Robert Fico alebo Andrej Danko (SNS) majú v médiách oveľa väčší priestor ako opozícia? Nie ste od pravdy ďaleko. Urobili sme prieskum všetkých politických diskusií za posledný rok a dospeli sme k zaujímavým záverom,“ píše na svojom facebookovom profile Nová Generácia.

Fico najradšej diskutuje sám. Objektívnosť politických diskusií preverí Rada pre vysielanie a retransmisiu
Foto: SITA
Popis: Robert Fico, predseda vlády SR
reklama

Politické diskusné relácie v RTVS a na TA3 sú podľa bývalej mládežníckej organizácie SDKÚ-DS Novej Generácie nevyvážené a neobjektívne. Jej predstavitelia sa rozhodli obrátiť na Radu pre vysielanie a retransmisiu.

Politické debaty sú neobjektívne

Nevyvážené politické debaty sú údajne na verejnoprávnej RTVS: Sobotné dialógy a O 5 minút 12. Druhým médiom, na ktoré poukazuje Nová Generácia (NG), je súkromná televízia TA3 s jej reláciou V politike. „Nevyváženosť a neobjektívnosť sa podarilo zistiť v relácii Sobotné dialógy, kde sa celkovo analyzovalo 43 relácii. Z tohto počtu bol predseda vládnej strany Robert Fico do diskusie pozvaný 13-krát a z toho 11-krát diskutoval sám, bez oponenta, len s moderátorom,“ povedal pre Aktuality.sk predseda združenia NG Tomáš Smutný.

Opodstatnenosť tvrdení Novej Generácie prešetrí rada

Čo sa týka relácie V politike na TA3, poukazuje Smutný okrem častých pozvaní premiéra aj na predsedu SNS Andreja Danka. Ten bol do tejto debaty pozvaný až 11-krát. Rovnako veľký priestor v tejto súkromnej televízii nedostala žiadna iná politická strana mimo parlamentu. NG vyjadruje znepokojenie nad situáciou v slovenských politických diskusiách. A preto sa obracia na Radu pre vysielanie a retransmisiu, aby celú vec prešetrila.

Celý článok si môžete prečítať TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Poltársky okres dostane viac ako milión eur, rozhodol kabinet

19:01 Poltársky okres dostane viac ako milión eur, rozhodol kabinet

Sumu viac ako milión eur rozdelí vláda SR obciam a ďalším subjektom v okrese Poltár, ktorý patrí med…