Vláda: Podozrenie z porušenia zákona o používaní jazykov národnostných menšín

14. 11. 2016 21:46

Úrad vlády Slovenskej republiky ako orgán príslušný vo veciach správnych deliktov na úseku používania jazykov menšín v zmysle zákona č. 184/1999 Z. z. o používaní jazykov národnostných menšín v znení neskorších predpisov v spolupráci so splnomocnencom vlády SR pre národnostné menšiny Lászlóom Bukovszkym začal konať na základe hromadného podania o. z. Pro Civis vo veci 117 prípadov podozrenia z porušenia zákona o používaní jazykov národnostných menšín v obciach dunajskostredského okresu.

Vláda: Podozrenie z porušenia zákona o používaní jazykov národnostných menšín
Foto: vlada.gov.sk
Popis: Úrad vlády SR
reklama

K porušeniu zákona má podľa občianskeho združenia dochádzať na elektroenergetických zariadeniach, na ktorých sa informácie týkajúce sa ohrozenia života, zdravia, bezpečnosti alebo majetku majú uvádzať na miestach prístupných pre verejnosť popri štátnom jazyku aj v jazyku menšiny. Takáto povinnosť vzniká na území obcí, v ktorých občania Slovenskej republiky patriaci k národnostnej menšine tvoria najmenej 20 % obyvateľstva.

Úrad vlády Slovenskej republiky spoločnosti, ktorá podľa tvrdení o. z. Pro Civis porušila zákon o používaní jazykov národnostných menšín, zaslal výzvu, v ktorej spoločnosť žiada o stanovisko k uvedenému podaniu o.z. Pro Civis a k odstráneniu týchto nedostatkov spolu s predložením príslušnej fotodokumentácie do 30 dní od doručenia výzvy.

Úrad vlády Slovenskej republiky vo veci dodržiavania zákona o používaní jazykov národnostných menšín nielen reaguje na podnety fyzických a právnických osôb, ale aktívne vykonáva priebežné kontroly a monitoring na národnostne zmiešaných územiach.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…