Vláda: Na zaslanie žiadostí o poskytnutie dotácie zostáva už len týždeň

10.1.2017 18:44

Organizátorom rôznych kultúrnych, vzdelávacích či iných podujatí národnostných menšín, ako aj vydavateľom novín, časopisov a publikácií tak ostáva na zaslanie žiadostí o poskytnutie dotácie v rámci programu Kultúra národnostných menšín už len sedem dní - konečný termín na predkladanie žiadostí je pondelok 16. január 2017.

Vláda: Na zaslanie žiadostí o poskytnutie dotácie zostáva už len týždeň
Foto: vlada.gov.sk
Popis: Úrad vlády SR

Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny zverejnil Výzvu na predkladanie žiadosti o poskytnutie dotácie v programe Kultúra národnostných menšín na rok 2017 v novembri minulého roka. Celkový objem disponibilných prostriedkov na podporu kultúry národnostných menšín na rok 2017 je 4 500 000 eur.

Žiadatelia svoje projekty podávajú prostredníctvom elektronického dotačného systému a poštou na adresu úradu vlády, pričom sa za relevantný považuje dátum uvedený na poštovej pečiatke, pri osobnom doručení dátum uvedený na pečiatke podateľne, prípadne dátum podania zásielky kuriérskej službe.

O štátnu podporu, ktorej cieľom je zachovanie, vyjadrenie, rozvoj identity a kultúrnych hodnôt národnostných menšín, výchovy a vzdelávania k právam národnostných menšín a podpora interetnického a interkultúrneho dialógu a porozumenia medzi národnostnou väčšinou a národnostnými menšinami a etnickými skupinami, sa môžu uchádzať mimovládne organizácie, obce a mestá, aj právnické osoby. Viac o podmienkach výzvy nájdete tu

Jednotlivé projekty budú posudzovať hodnotiace komisie zložené prevažne zo zástupcov národnostných menšín ­- prvé z nich by mohli zasadnúť už v polovici februára.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Vláda schválila zákony o vysokoškolskom a odbornom vzdelávaní

17:22 Ministerstvo školstva: Vláda schválila zákony o vysokoškolskom a odbornom vzdelávaní

Hneď tri zákony predložila na rokovanie vlády SR ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Mart…