Vicepremiér Raši odletel do Bukurešti diskutovať o nastavení eurofondovej politiky

13.4.2019 12:20

Budúce financovanie z európskych fondov v rokoch 2021 – 2027 je jednou z tém, o ktorých bude diskutovať podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši v rumunskej Bukurešti. Vicepremiér odletel na neformálne stretnutie ministrov členských štátov Európskej únie (EÚ) zodpovedných za politiku súdržnosti. Cieľom stretnutia je hovoriť o prioritách politiky súdržnosti na nasledujúce programové obdobie.

Vicepremiér Raši odletel do Bukurešti diskutovať o nastavení eurofondovej politiky
Foto: SITA
Popis: Richard Raši

Spolu s ministrami o budúcom finančnom rámci Európskej únie bude diskutovať aj eurokomisárka pre regionálnu politiku EÚ Corina Creţu. Okrem nej sa na stretnutí zúčastní napríklad bulharský vicepremiér Tomislav Donchev, ministerka pre regionálny rozvoj Českej republiky Klára Dostálová, námestníčka ministerstva pre investície a ekonomický rozvoj Poľska Małgorzata Jarosińska-Jedynak a štátny tajomník pre koordináciu kohéznej politiky ministerstva pre inovácie a technológie Maďarska Tamás Schanda.

Vicepremiér ide na stretnutie s viacerými bodmi, ktoré chce ministrom zodpovedným za kohéznu politiku predniesť. Venovať sa bude nastaveniu financovania, ako aj návrhu Európskej komisie, aby sa pravidlo n+3 zmenilo na pravidlo n+2. Znamenalo by to, že členské štáty by mali na dočerpanie peňazí z končiaceho sa obdobia len dva roky. Hovoriť bude aj o uvoľnení tematickej koncentrácie, ktoré by znamenalo väčšiu flexibilitu pri programovaní a nastavovaní tém. Tie by mali zohľadňovať potreby jednotlivých členských štátov a regiónov EÚ.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

21:55 SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

Podmienky výkonu kontroly a monitoring staníc technickej a emisnej kontroly, ktoré ministerstvo dopr…