Úrad vlády SR má zacielené na rozvoj líderstva v štátnej správe

19. 10. 2019 11:29

V Stratégii riadenia ľudských zdrojov v štátnej službe na roky 2015 – 2020 sa Úrad vlády SR zaviazal okrem iného vypracovať aj koncepciu rozvoja líderstva – ako súčasť prebiehajúcej reformy riadenia ľudských zdrojov. Sekcia štátnej služby a verejnej služby Úradu vlády SR v tejto súvislosti pripravuje viacero analýz, ktorých výsledky sa odzrkadlia priamo v koncepcii a budú slúžiť pri tvorbe nových návrhov a riešení vo vybraných oblastiach riadenia štátnej služby.

Úrad vlády SR má zacielené na rozvoj líderstva v štátnej správe
Foto: SITA
Popis: Pohľad na rokovanie vlády SR. Ilustračná fotografia
reklama

Na analýzach Úrad vlády SR participuje s viacerými odborníkmi zo štátnej správy, samosprávy, ale aj akademickej obce, ktorí sú zároveň aj členmi pracovných skupín. Inšpiruje sa tiež odporúčaniami OECD ako jedného z kľúčových partnerov úradu v oblasti riadenia ľudských zdrojov v štátnej správe a dlhodobo realizuje manažérske vzdelávanie.
 
Začiatkom októbra 2019 sekcia štátnej služby a verejnej služby pripravila prieskum, ktorý sa týka pocitov, postojov a názorov  o tom, ako sú vo svojej práci  zamestnanci vedení a motivovaní. V dotazníku môžu, napríklad,  respondenti anonymne charakterizovať svojho nadriadeného a odpovedať na otázky, ako napr.: „Ste spokojný/á so štýlom riadenia/vedenia, ktorý uplatňuje váš priamy nadriadený ?“ , alebo: „Zohľadňuje váš priamy nadriadený váš názor pri rozhodovaní? “, alebo: „Povedali by ste, že na vašom pracovisku sa dostatočne podporuje váš osobnostný rozvoj a rast? “  a podobne.
 
Prieskum bude realizovaný naprieč celou štátnou správou, to znamená, že úrad  už rozposiela dotazníky a žiada o ich vyplnenie nielen vlastných zamestnancov, ale aj zamestnancov (cca 35 000)  všetkých 216 služobných úradov. Výsledky prieskumu budú odborne vyhodnotené a výraznou mierou prispejú k nastavovaniu a rozvoju   líderstva   a, v neposlednom rade, k zlepšeniu postavenia štátnych zamestnancov, ich kariérneho rastu či motivácie.
 
 Aj touto cestou sa chce Úrad vlády SR poďakovať všetkým za spoluprácu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…