Úrad podpredsedu vlády: ÚPVII pokračuje v boji proti podvodom pri implementácii eurofondov

17.3.2019 21:00

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) úspešne pokračuje v boji proti podvodom pri implementácii fondov Európskej únie. V súvislosti so spoluprácou medzi ÚPVII a OECD sa uskutočnila tretia misia, ktorej hlavným cieľom bolo oboznámiť OECD s postupmi pri riadení rizík, ktoré sú spojené s podvodmi v prostredí riadiacich orgánov.

Úrad podpredsedu vlády: ÚPVII pokračuje v boji proti podvodom pri implementácii eurofondov
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Štátna vlajka SR a štátna vlajka ČR

Podujatie v rámci projektu medzinárodnej spolupráce s názvom „Od stratégie k činu: Zabezpečenie integrity a riadenia rizík spojených s podvodmi  pri čerpaní fondov Európskej únie na Slovensku“  sa konalo v dňoch od 27. februára do  1. marca.

Hlavnou témou trojdňovej misie bolo oboznámenie zástupcov OECD o zastavení rizík, ktoré sú spojené s podvodmi v prostredí riadiacich orgánov na Slovensku. Zároveň  sa počas troch dní diskutovalo aj o kľúčových prvkoch na zlepšenie hodnotenia a monitorovania rizík spojených s podvodmi. Podujatie je súčasťou aktivít vyplývajúcich z memoranda, ktoré podpísal podpredseda SR pre investície a informatizáciu Richard Raši so zástupkyňou generálneho tajomníka OECD Mari Kiviniemi.

Očakáva sa, že výstupom projektu medzinárodnej spolupráce bude stratégia spolu s akčným plánom ako hlavným strategickým dokumentom v oblasti boja s korupciou a podvodmi pri implementácii fondov Európskej únie.

Plánujú sa aj konkrétne opatrenia, vďaka ktorým sa zlepší súčasný stav. Hlavným cieľom zavedenia týchto opatrení bude zásadný vplyv na kvalitu implementácie aj v programovom období po roku 2020. Predpokladá sa, že stratégia by mohla byť hotová do júla tohto roka.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

21:55 SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

Podmienky výkonu kontroly a monitoring staníc technickej a emisnej kontroly, ktoré ministerstvo dopr…