Úrad podpredsedu vlády: Riaditelia zodpovední za kohéznu politiku rokovali v Bukurešti o jej nastavení

18.3.2019 11:10

Generálna riaditeľka sekcie Centrálny koordinačný orgán (CKO) Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Denisa Žiláková sa v Bukurešti zúčastnila na stretnutí generálnych riaditeľov zodpovedných za eurofondovú politiku. Cieľom bolo diskutovať o politike súdržnosti ako o politickej priorite pre rokovania v súvislosti s viacročným finančným rámcom na roky 2021 – 2027.

Úrad podpredsedu vlády: Riaditelia zodpovední za kohéznu politiku rokovali v Bukurešti o jej nastavení
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Štátna vlajka SR a štátna vlajka ČR

Jednou z diskutovaných tém boli poučenia z programového obdobia 2014 – 2020, ktoré by mohli viesť k zlepšeniu procesu programovania eurofondovej politiky na roky 2021 – 2027. „Silnejšia strategická orientácia pomohla dosiahnuť lepšie výsledky. Na druhej strane, zavedenie týchto nových prvkov spolu s neskorým schválením legislatívnych predpisov viedli k oneskoreniu začiatku implementácie. Pre efektívny proces programovania je nevyhnutné skoré schválenie legislatívy, ktorá bude jednoduchá a flexibilná“ uviedla generálna riaditeľka Denisa Žiláková.

V súvislosti s témou prípravy budúceho obdobia Slovensko podporuje koncentráciu na menší počet cieľov kohéznej politiky. Nestotožňuje sa však s tým, aby európska legislatíva stanovila povinné ohraničenia alebo povinné minimálne limity pre jednotlivé tematické ciele, či eurofondy. Takéto obmedzenie v eurofondovej politike nefunguje a potláča územný rozmer. „Preto v kontexte rokovaní o tematickej koncentrácii budeme prísnejšie požadovať, aby naše argumenty a požiadavky na zvýšenie flexibility boli dostatočne zohľadnené,“ dodala na záver generálna riaditeľka sekcie CKO.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

21:55 SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

Podmienky výkonu kontroly a monitoring staníc technickej a emisnej kontroly, ktoré ministerstvo dopr…