Úrad podpredsedu vlády: Dochádzka žiakov základných a stredných škôl bude vďaka národnému projektu elektronická

22. 6. 2019 9:19

Ministerstvo školstva pripravilo projekt, vďaka ktorému budú zelektrizované služby pre základné, stredné a vysoké školy. Vyplýva to z národného projektu, ktorého prijímateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Na aprílovom zasadnutí projekt schválil Riadiaci výbor Operačného programu Integrovaná infraštruktúra – prioritná os 7 (OP II – PO 7). Vyzvanie na projekt zverejnil Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Úrad podpredsedu vlády: Dochádzka žiakov základných a stredných škôl bude vďaka národnému projektu elektronická
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Štátna vlajka SR a štátna vlajka ČR
reklama

Podstatou projektu Elektronizácia služieb regionálneho a vysokého školstva SR je vytvorenie informačného systému pre dochádzku žiakov základných a stredných škôl i overenie dosiahnutého vzdelania a kvalifikácie. V rámci projektu bude zelektrizovaných viacero procesov, napríklad žiadosti o pôžičku pre študentov z Fondu na podporu vzdelávania.

Projekt chce tiež optimalizovať a automatizovať procesy elektronických služieb z oblasti základných, stredných a vysokých škôl. Prínosom pre pedagógov tiež bude minimálna povinnosť dokladovať dosiahnutú kvalifikáciu. Úradník zas bude môcť sledovať porušovanie povinnej školskej dochádzky. Nový projekt mu tiež umožní sledovať stav spracovania žiadosti o pôžičku.

Vyzvanie na národný projekt Elektronizácia služieb regionálneho a vysokého školstva SR v hodnote 6 857 247 eur s DPH je zverejnené na webových stránkach www.vicepremier.gov.sk a www.partnerskadohoda.gov.sk. Dátum uzávierky vyzvania je 26. august 2019.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

V sobotu zaregistrovalo ministerstvo rekordný záujem o eKaranténu

16:45 V sobotu zaregistrovalo ministerstvo rekordný záujem o eKaranténu

Ministerstvo vnútra SR zaevidovalo počas soboty (30. 5.) rekordný záujem o aplikáciu eKaranténa. Mož…