Tridsiate výročie Nežnej revolúcie si OĽANO pripomenie niekoľkodňovým podujatím | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Tridsiate výročie Nežnej revolúcie si OĽANO pripomenie niekoľkodňovým podujatím

22. 7. 2019 14:19

17. novembra 2019 uplynie 30. rokov od Nežnej revolúcie. Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) si okrúhle výročie Dňa boja za slobodu a demokraciu pripomenie spolu s ľuďmi na Námestí SNP v Bratislave niekoľkodňovým podujatím.

Tridsiate výročie Nežnej revolúcie si OĽANO pripomenie niekoľkodňovým podujatím
Foto: OĽaNO
Popis: OĽaNO

Naše hnutie si pravidelne pripomína 17. november na pamätnom mieste, ktorým je Námestie SNP. Pri podujatiach hnutia OĽANO v minulosti odzneli na Námestí SNP viaceré zásadné prehlásenia demokratickej opozície, smerujúce k mobilizácii a spolupráci demokratických síl.

O mobilizačné a spájajúce oslavy Nežnej revolúcie sa bude OĽANO snažiť aj tento rok, o to viac, že Slovensko stojí pred métou parlamentných volieb 2020. Tie si ako prelomové deklarovala demokratická opozícia práve počas jednej z predošlých spomienok na Nežnú revolúciu, organizovaných hnutím OĽANO.

Tohtoročné okrúhle výročie si chceme pripomenúť viacdňovým podujatím. Záujem, aký v hnutí OĽANO venujeme výročiam Novembra 89´, súvisí aj s ochranou pred podujatiami extrémistov, ktoré spravidla šíria nenávisť voči Nežnej revolúcii.

Našim cieľom bude obnoviť a posilniť počas výročia spolu s verejnosťou víziu hodnôt z novembra 1989. Sprievodné podujatia k výročiu Nežnej revolúcie nechce OĽANO organizovať iba v Bratislave, ale aj v iných mestách Slovenska.

Námestie SNP patrí všetkým občanom Slovenskej republiky, preto tak, ako aj po minulé roky, budeme radi, ak sa k organizácii podujatí pri príležitosti významného výročia pridajú aj iné politické či nepolitické organizácie. Pomoc všetkých ľudí dobrej vôle je vítaná.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo hospodárstva: Spotrebiteľské spory je možné efektívne riešiť aj mimosúdnou cestou

7:12 Ministerstvo hospodárstva: Spotrebiteľské spory je možné efektívne riešiť aj mimosúdnou cestou

Spotrebiteľské spory je možné pokúsiť sa riešiť aj mimosúdnou cestou. Rýchlejším, efektívnejším a fi…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím