Sulík (SaS): Premiérova arogancia len zvyšuje naše obavy zo zmluvy s Roverom

14. 8. 2015 11:55

Predseda vlády Robert Fico nie je žiaden porcelánový patriarcha s delegovanou mocou od boha, aby rozhodoval o zásadných hospodárskych a politických otázkach tejto krajiny bez komunikácie s občanmi a parlamentnou opozíciou.

Sulík (SaS): Premiérova arogancia len zvyšuje naše obavy zo zmluvy s Roverom
Foto: SITA
Popis: Richard Sulík, europoslanec a predseda strany Sloboda a Solidarita
reklama

Jeho exekutívne právomoci vychádzajú od občanov a sú mu zverené dočasne a podmienečne. „Požiadavka našej strany, aby premiér korektne informoval verejnosť, koľko nás bude stáť príchod automobilky Rover na Slovensko, je preto úplne prirodzená. Arogantná reakcia úradu vlády len zvyšuje naše obavy, že táto cena bude naozaj veľmi vysoká,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Strana SaS vo svojej Agende 2020 počíta s utlmením investičných stimulov, ktoré chápe ako pokutu za zlé podnikateľské prostredie, počnúc vysokým daňovým a odvodovým zaťažením, končiac zlou vymáhateľnosťou práva. „Výška štátnej pomoci pre Rover, ktorú automobilke Fico daruje, nám nepriamo povie, ako veľmi sa mu podarilo zdevastovať podnikateľské prostredie, za čo teraz musí zaplatiť každý daňový poplatník v tomto štáte. On sa však tvári ako hrdina. Takýchto hrdinov socialistickej práce tu kedysi vyrábali komunisti ako na páse, on sa tiež správa, akoby vypadol z tohto pásu,“ uzavrel Sulík. Strana SaS vo svojom ekonomickom programe počíta s návratom rovnej dane z príjmu, ktorá by mala klesnúť postupne na 15 percent.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mv
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

19:11 P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

Slovenská republika pristupuje k svojim záväzkom voči Severoatlantickej aliancii zodpovedne, čo potv…