Stanovisko Ministerstva obrany SR k nepravdivým informáciám v komentári Daga Daniša

30. 6. 2018 8:40

Ministerstvo obrany sa ohradzuje voči nepravdivým a zavádzajúcim informáciám v komentári Daga Daniša: Danko pri stíhačkách narazil na Smer. Autor v ňom pracuje s dohadmi a s nepravdivými údajmi, a to dokonca bez toho, aby si ich oficiálne overil.

Stanovisko Ministerstva obrany SR k nepravdivým informáciám v komentári Daga Daniša
Foto: mod.gov.sk
Popis: Ministerstvo obrany SR
reklama

Je absolútnym nezmyslom, že súčasné vedenie rezortu obrany sa snaží investovať do ruských lietadiel. Práve naopak na základe rozsiahlych analýz odborníkov z oblasti letectva, vzdušných síl a príslušnej sekcie modernizácie pripravil rezort obrany riešenie budúcnosti nadzvukového letectva, ktoré predloží na rokovanie Bezpečnostnej rady SR a vlády. Navrhne pritom to najefektívnejšie riešenie tak z pohľadu ceny, kvality, operačných požiadaviek Ozbrojených síl SR, spôsobilostí, logistiky, výcviku, ako aj bezpečnosti pilotov.
 
Ministerstvo obrany je v zmysle dohôd s vládami USA a Švédskeho kráľovstva viazané mlčanlivosťou o ponukách až do ich vyhodnotenia a konečného rozhodnutia vlády SR. Preto zatiaľ nie je možné uviesť presné porovnanie ponúk z ekonomického hľadiska a cenových parametrov. Avšak zdôrazňujeme, že informácie a porovnania, ktoré uvádza Dag Daniš sa v žiadnom prípade nezakladajú na pravde. Navyše pripomíname, že materiál do vlády bol odkonzultovaný aj s Útvarom hodnota za peniaze.
 
Ministerstvo obrany tiež dôrazne odmieta tvrdenia, že chce čo najdlhšie udržať ruské stíhacie lietadlá. Opakovane zdôrazňujeme, že rezort obrany navrhne vláde to najefektívnejšie riešenie. Informácia, že má ísť o drahé lietadlá s vysokými nákladmi na prevádzku, s nevýhodným systémom financovania a s potrebou nalievať ďalšie milióny eur do starých je absolútny nezmysel, voči ktorému sa dôrazne ohradzujeme.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO NR SR schválila zákon o zájazdoch. Rieši zrušené dovolenky počas koronakrízy

18:08 VIDEO NR SR schválila zákon o zájazdoch. Rieši zrušené dovolenky počas koronakrízy

Cestovné kancelárie dostanú vyše roka na to, aby vyriešili zrušené zájazdy pre situáciu okolo nového…