SaS: Zdravotníckeho personálu je alarmujúci nedostatok, riešením sú napríklad pôžičkové programy | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

SaS: Zdravotníckeho personálu je alarmujúci nedostatok, riešením sú napríklad pôžičkové programy

15. 9. 2019 20:22

Pôžičkové programy pre lekárov či poskytovanie študentom ošetrovateľstva štipendium, ak sa zaviažu pracovať v slovenskom zdravotníctve istý počet rokov. Aj to sú riešenia na alarmujúci nedostatok zdravotníckeho personálu na Slovensku, na ktorý upozornila strana Sloboda a Solidarita (SaS) na odbornej konferencii Lekárskeho odborového združenia (LOZ). Jednou z tém bolo, ako udržať lekárov a zdravotníkov v slovenskom zdravotníctve.

SaS: Zdravotníckeho personálu je alarmujúci nedostatok, riešením sú napríklad pôžičkové programy
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)
reklama

„Už dlhodobo upozorňujeme na nedostatok a prudký pokles sestier, všeobecných lekárov, pediatrov či niektorých špecialistov. V dôsledku demografickej zmeny bude však dopyt práve po týchto zdravotníkoch stále narastať. Vláda bohužiaľ nič nerobí, aby tejto situácii zabránila,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre zdravotníctvo Janka Cigániková.

Liberáli vidia viacero príčin rastúceho nedostatku zdravotníckych odborníkov na Slovensku. „Jednou z príčin je dlhodobo zlý stav štátnych nemocníc a ich chronická zadlženosť. Negatívnym javom je aj rozdrobenosť nemocničnej siete, kedy sa zdravotné výkony robia na pracoviskách bez potrebnej skúsenosti a vybavenia. Taktiež nie je ani zďaleka motivujúce nastavené finančné odmeňovanie,“ povedal člen zdravotníckeho tímu SaS Martin Barto.

Strana SaS na konferencii Lekárskeho odborového združenia predstavila reformné dielo s názvom “105x lepšie zdravotníctvo“, v ktorom sú konkrétne riešenia spomínaných problémov. „Aj v tak náročnej oblasti, akou je zdravotníctvo, sme pripravení a vieme, čo robiť, aby občania Slovenska boli zdravší a zbytočne neumierali,“ uzavreli liberáli.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

7:00 Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

Športové podujatia s divákmi za jasne stanovených podmienok, šachovnicové sedenie v divadlách, kinác…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím