SaS: Vyzývame G. Gála, aby odvolal predsedu Špecializovaného trestného súdu

18. 1. 2020 19:00

Strana Sloboda a Solidarita vyzýva ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby využil svoje právomoci a bez meškania odvolal z funkcie predsedu Špecializovaného trestného súdu Michala T.

SaS: Vyzývame G. Gála, aby odvolal predsedu Špecializovaného trestného súdu
Foto: TASR
Popis: Gábor Gál
reklama

„Aj keď sa  jeho funkčné obdobie kráti, Slovensko potrebuje na tomto poste niekoho, kto nie je spojiteľný s Harabinom, Ficovou vládou, Kočnerom a zabíjačkovými advokátmi. Strana Most- Híd, ktorej patrí rezort spravodlivosti vo Ficovej vláde, by sa mala postaviť čelom ku skutočnosti, že zodpovedá za to, či budú ďalej pokračovať pochybnosti o tom, ako prebiehajú a budú prebiehať trestné konania so štátno-mafiánskymi figúrami,“ uviedol poslanec NR SR za SaS Alojz Baránik a tímlíder strany pre spravodlivosť.

Podľa strany SaS je totiž neprípustné, aby bol predsedom súdu Michal T. „Človek, ktorý hatí rýchly priebeh konaní a používa právnické výhovorky na to, aby vo výsledku boli zvýhodnení smerácki korupčníci,“ uzavrel Alojz Baránik.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

19:11 P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

Slovenská republika pristupuje k svojim záväzkom voči Severoatlantickej aliancii zodpovedne, čo potv…