SaS: Výdavkový strop prišiel neskoro, ale predsa

15. 1. 2020 19:00

Rozhodnutie vlády zaviesť tesne pred voľbami strop na verejné výdavky je len dôkazom, ako nekoncepčne a nesystematicky riadila štyri roky štát. Strana Sloboda a Solidarita tak reaguje na zavedenie korekčného mechanizmu na tento rok.

SaS: Výdavkový strop prišiel neskoro, ale predsa
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)
reklama

„Neskoro, ale predsa. Zákon o rozpočtovej zodpovednosti definoval a požadoval zavedenie výdavkového stropu už v roku 2011. Oceňujeme však, že vláda dnes schválila jeden bod z nášho volebného programu. Zároveň sa však pýtame, prečo výdavkové stropy strana Smer zavádza až na sklonku svojho druhého funkčného obdobia? Skorším zavedením by boli verejné financie v oveľa lepšom stave. Neumožnili by však vláde Smeru bezbrehé míňanie, ktorého sme svedkami,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a podpredseda finančného výboru Marián Viskupič.

Bezbrehé míňanie a rôzne sociálne balíčky podľa liberálov vôbec neprispeli k približovaniu Slovenska životnej úrovni EÚ. „Za posledných 6 rokov sme sa nepriblížili ani o milimeter. Dokonca sa nám výrazne vzdialilo Česko (+9% na 91% priemeru EÚ) a predbehlo nás Estónsko či Litva. Všetko porovnateľné krajiny, s ktorými pri kvalitnom riadení našej krajiny nemáme žiadny dôvod prehrávať. Aj tieto čísla veľa hovoria o výsledkoch dlhoročného vládnutia strany Smer. Vo svojom programe máme konkrétne riešenia, ako udržať verejné výdavky na uzde a neohroziť pritom nielen ekonomické fungovanie štátu, ale ani neobmedzovať občanov a nesiahať im hlboko do peňaženiek,“ uzavrel Marián Viskupič.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

19:11 P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

Slovenská republika pristupuje k svojim záväzkom voči Severoatlantickej aliancii zodpovedne, čo potv…