SaS: Už nikdy by sme nemali dopustiť hrôzy a zverstvá vojny

11. 11. 2019 19:00

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pri príležitosti Dňa vojnových veteránov pripomína nevyhnutnosť vynakladať všetky prostriedky na uchovanie mieru vo svete. Aj preto je nevyhnutné pracovať na zlepšení efektívnosti pri rozhodovacích procesoch v EÚ a NATO.

SaS: Už nikdy by sme nemali dopustiť hrôzy a zverstvá vojny
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)
reklama

„Spomienka na minulosť a padnutého vojaka by mala byť pre nás symbolom, aby sme nikdy nedopustili hrôzy a zverstvá vojny, ktorými je pretkaná celá naša ľudská história. Musí to byť pre nás mementom aj v týchto časoch, a to najmä v regiónoch, kde sa neustále bojuje a kde nezomierajú len vojaci, ale aj civilisti. Úcta však patrí všetkým, ktorí bojovali za našu slobodu a demokraciu,“ uviedol podpredseda NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.

Členské krajiny Európskej únie a NATO stoja práve dnes pred naliehavou výzvou, ako reagovať na vzniknuté konflikty na Blízkom východe. „Nie je možné sa neustále spoliehať na to, že problémy vyrieši niekto iný. Musíme vedieť pružne reagovať a neustále pracovať na zlepšení akcieschopnosti. Je našou povinnosťou voči budúcim generáciám, aby žili v časoch mieru,“ doplnil tímlíder strany SaS pre obranu Michal Hlatký.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Odsúdenie za výbuch v Handlovej je zadosťučinením

6:40 SaS: Odsúdenie za výbuch v Handlovej je zadosťučinením

Rozhodnutie okresného súdu v Prievidzi, ktorý uznal za vinných trojicu obžalovaných v kauze tragické…