SaS: Uvoľnenie dlhovej brzdy určite nepodporíme

12.9.2017 8:35

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nepodporí uvoľnenie dlhovej brzdy. Vyhlásili to na brífingu poslanci NR SR za SaS, tímlíder strany pre verejné financie Eugen Jurzyca a tímlíder pre dopravu Miroslav Ivan.

SaS: Uvoľnenie dlhovej brzdy určite nepodporíme
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

„Po dlhých rokoch hospodárskeho rastu a rastu príjmov verejných financií sme dospeli do bodu, keď nehovoríme o tom, že znížime dlh, ale vládni poslanci potrebujú dlh zvýšiť. Keď to takto pôjde ďalej, tak sa nám rozpadnú verejné financie. Budeme sa zadlžovať, budú nižšie dôchodky a bude sa ešte viac predlžovať vek odchodu do dôchodku. Bojíme sa, že keď to takto pôjde ďalej, tak dnešní tridsiatnici budú pracovať ešte po ceste na vlastný pohreb,“ uviedol E. Jurzyca a pokračoval:

„To nie je dobrý zákon pre Slovensko. To je prvoradé. Blížia sa Voľby do VÚC a vládni kandidát majú problém obhájiť svoje bývalé sľuby.“

„V zozname diaľnic, na ktoré chcú poslanci uvoľniť dlhovú brzdu, je viac ako tisíc kilometrov diaľnic. Z tých vyše tisíc kilometrov je na výber zhotoviteľa pripravených menej ako 10 kilometrov. V tejto chvíli v žiadnom prípade takéto niečo podporovať nebudeme,“ uzavrel M. Ivan.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezident vymenoval 19 profesorov: Nepoľavte z nárokov

22:11 Prezident vymenoval 19 profesorov: Nepoľavte z nárokov

Prezident Andrej Kiska v utorok vymenoval 19 nových profesoriek a profesorov vysokých škôl.