SaS: Smer o rozpočte klame s kamennou tvárou

5. 1. 2016 15:56

Minister financií Peter Kažimír zavádza, keď tvrdí, že štát hospodáril v minulom roku lepšie ako predpokladal. Hotovostný schodok je síce nižší oproti tomu, ako bol plánovaný v rozpočte na rok 2015, no zároveň podľa materiálov samotného ministerstva financií bude deficit v konsolidovanej bilancii podľa metodiky ESA 2010 vyšší, ako bol plánovaný. Ten dosiahne úroveň až 2,74% HDP oproti plánovanej úrovni 2,49% (2123,9 miliónov eur oproti plánovaným 1940,1 mil. eur).

SaS: Smer o rozpočte klame s kamennou tvárou
Foto: SITA
Popis: Eurobankovky

Na informácie Ministerstva financií SR o hospodárení štátu reaguje predseda SaS Richard Sulík a poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre verejné financie Eugen Jurzyca.

„Rovnakú rétoriku použil minister financií začiatkom minulého roka, keď hovoril, že hotovostný deficit bol o takmer 400 miliónov nižší ako plánovaný, ale skutočný deficit bol nakoniec vyšší. Ten dosiahol výšku až 2,87% oproti plánovanej úrovni 2,64%. Takže táto informácia nedokazuje, že štát hospodáril lepšie. A nevyvracia ani tvrdenie, že Robert Fico nehospodári dobre,“ hovorí Jurzyca.

„O tom, aké je to celé blud, vypovedá aj fakt, že tlačová konferencia Petra Kažimíra s Robertom Ficom k danej téme sa uskutočnila v sobotu. Teda ešte predtým, ako mala verejnosť pokope celý materiál, ktorý o hospodárení vlády hovorí niečo iné, ako tvrdia jej predstavitelia. Na toto sú odborníci – klamať bez hanby s kamennou tvárou,“ dopĺňa Sulík. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

OĽANO predstavilo najlepšiu kandidátku, akú kedy malo

19:22 OĽANO predstavilo najlepšiu kandidátku, akú kedy malo

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) postavilo do parlamentných volieb 2020 najlepšiu…