SaS: Slovensko nepotrebuje zákon o štátnych symboloch | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

SaS: Slovensko nepotrebuje zákon o štátnych symboloch

22. 4. 2019 8:42

Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) ako jediní nehlasovali za zákon o štátnych symboloch a nebudú zaň hlasovať ani druhýkrát po tom, čo ho prezident Andrej Kiska vrátil parlamentu na opätovné prerokovanie.

SaS: Slovensko nepotrebuje zákon o štátnych symboloch
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)
reklama

„Koaličné strany nesprávne interpretujú prezidentove rozhodnutie, keď tvrdia, že vrátil zákon ako celok preto, aby koalíciu rozoštval. Novela zákona o štátnych symboloch je zbytočná od začiatku do konca a nik okrem zdecimovanej SNS, ktorá loví v rybníkoch nacionalizmu a extrému, ju nepotrebuje,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová.

Liberáli navyše pripomínajú, že Slovensko je opäť na smiech vďaka tomuto zákonu aj v zahraničí. „Poslanci strany Most-Híd majú teraz dobrú príležitosť za zákon nehlasovať a tým napomôcť oslobodeniu slovenského právneho systému aj od vyslovenej hlúposti, ktorá sa týka zákazu hrania a spievania cudzích hymien na území Slovenskej republiky,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Pri opätovnom hlasovaní o zákone o štátnych symboloch sa bude v parlamente opäť rozhodovať aj o tom, kto patrí k modernému a zdravo sebavedomému Slovensku a kto k Slovensku tmárstva, predsudkov a komplexov. „Tradície a záujmy Slovenska musíme brániť aj na úrovni Európskej únie, avšak nie takýmto nezmyslom, ale racionálnymi zákonmi. V tomto duchu budú postupovať aj zvolení poslanci do Európskeho parlamentu za SaS,“ uzavreli liberáli.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím