SaS: Robert Fico ohlásil konflikty v koalícii

11.1.2017 18:50

Rok 2017 bude rokom eskalácie konfliktov vo vládnej koalícii. Naznačuje to razantný nástup takzvaných ľavicových riešení, ktoré predseda vlády a predseda Smeru-SD ohlásil v utorok (10. 1.) na tlačovej konferencii.

SaS: Robert Fico ohlásil konflikty v koalícii
Foto: TASR
Popis: Robert Fico

„Strany SNS a Most-Híd však nie sú ľavicové a na rozdiel od Smeru nečelia výraznému úbytku popularity. Slovenská národná strana dokonca preberá časť voličov Smeru. Ľavicové riešenia, ako ich poznáme z predvolebných sociálnych balíčkov, sú v podaní Smeru len rozdávaním milodarov, ktoré zaplatili daňoví poplatníci. Tieto riešenia nesmerujú ani k zlepšeniu stavu spravodlivosti v krajine, vzdelávania, zdravotnej starostlivosti či k zlepšeniu podnikateľského prostredia, ktoré generuje nové pracovné miesta a vyššie mzdy,“ uvádzajú predstavitelia strany Sloboda a Solidarita.

Podľa nich len ťažko teda očakávať, že SNS a Most-Híd sa tomuto populizmu budú mlčky prizerať a akceptovať smerácke kšefty, ktoré sú podstatou ich existencie. „Nedá sa povedať, či rozbroje vo vládnej koalícii povedú v roku 2017 k jej rozpadu, ale nedá sa to ani vylúčiť. Strana SaS je preto pripravená na akékoľvek vývojové scenáre,“ uzatvárajú liberáli.

Ľubomír Galko, podpredseda SaS

Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS

Jozef Mihál, podpredseda SaS

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kiska na sneme ZMOS: Poľnohospodárstvo je na hrane

19:11 Kiska na sneme ZMOS: Poľnohospodárstvo je na hrane

Prezident Andrej Kiska v stredu vystúpil s príhovorom na sneme Združenia miest a obcí Slovenska.