SaS: Reforma nemocníc nepatrí do ústavy, dávame za pravdu Kalavskej | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

SaS: Reforma nemocníc nepatrí do ústavy, dávame za pravdu Kalavskej

18. 8. 2019 8:18

Reforma nemocníc je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) nenávratne preč. Z toho sa natíska záver o totálnej neschopnosti Smeru-SD robiť zmeny, ktoré spočiatku možno zabolia, lebo narušujú zažité stereotypy, ale v konečnom dôsledku zvýšia kvalitu života – v tomto prípade kvalitu zdravotnej starostlivosti.

SaS: Reforma nemocníc nepatrí do ústavy, dávame za pravdu Kalavskej
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)
reklama

„Výnimočne dávame za pravdu ministerke zdravotníctva Andrey Kalavskej. Je to presne tak, ako vraví. Takzvaná stratifikácia nemocníc nepatrí do ústavy. Tento nápad skrsol v hlave jedného arci-populistu, ktorý stojí na čele Smeru-SD a žiadnu reformu nechce. Hľadá len spôsoby, ako preniesť ťarchu zodpovednosti za svoj neúspech na opozíciu,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre zdravotníctvo Janka Cigániková.

Strana SaS za tento ústavný zákon ani pri najlepšej vôli nemôže hlasovať, lebo je to vecne nezmysel a navyše prznenie našej i beztak ťažko skúšanej ústavnosti.

„Vzhľadom na to, že Smer-SD je najsilnejšou vládnou stranou, jeho vnútorné zápasy sú vecou celej spoločnosti, lebo majú závažný presah na životnú úroveň občanov. Zápas medzi premiérom Pellegrinim a obyvateľom Bašternákovho bytu bude mať len jeden výsledok z hľadiska reformy nemocníc a to, že k žiadnej nedôjde,“ povedal predseda SaS Richard Sulík, ktorého doplnila Janka Cigániková: „Ak nejaká pozitívna zmena príde, tak až na základe rozhodnutia budúcej vlády. Dovtedy slovenské zdravotníctvo so svojimi málo efektívnymi nemocnicami pôjde stále dole vodou.“

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

8:10 Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa 18. 2. vo Vlkanovej zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vojenske…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím