SaS: Pre kauzy na ministerstve dopravy zvolávame mimoriadny hospodársky výbor

5. 5. 2016 21:10

Včerajšie (4. mája) odvolanie riaditeľa ŽSR, Dušana Šefčíka a vymenovanie nového, Tibora Šimoniho, odborníka na krízový manažment, len potvrdzuje, že predchádzajúce vedenie ministerstva dopravy priviedlo tento rezort do hlbokej krízy.

SaS: Pre kauzy na ministerstve dopravy zvolávame mimoriadny hospodársky výbor
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

„Meškanie vo výstavbe diaľnic, nejasná ekonomická výhodnosť modelu PPP na obchvat Bratislavy, nefungujúci systém elektronických diaľničných známok a množstvo IT tendrov, ktoré v súčasnosti skúma nový minister dopravy, to len potvrdzuje,“ hovoria poslanci NR SR za SaS Jana Kiššová, Jozef Rajtár a Miroslav Ivan. 

Zároveň pripomínajú pozastavenie schválenej výstavby križovatky Triblavina na diaľnici D1, ktorá má platné územné rozhodnutie a stavebné povolenie. „Verejnosť má právo na poskytnutie komplexných informácií, čo sa na ministerstve dopravy a v Národnej diaľničnej spoločnosti deje,“ hovoria predstavitelia SaS.

Aj preto predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová na podnet predsedu Komisie pre dopravu, výstavbu a cestovný ruch Miroslava Ivana zvoláva na 19. mája o 12.00 hod mimoriadne zasadnutie hospodárskeho výboru. „Budeme žiadať ministra dopravy Romana Brecelyho o poskytnutie informácií o týchto kauzách. Predovšetkým o IT tendroch vypísaných na ministerstve dopravy predchádzajúcim vedením a dôvodoch pozastavenia výstavby križovatky Triblavina na diaľnici D1,“ uzatvárajú liberáli.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mv
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Školské knižnice už poznajú svojho absolútneho víťaza

20:11 Ministerstvo školstva: Školské knižnice už poznajú svojho absolútneho víťaza

Absolútnym víťazom 15. ročníka celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice…