SaS: Odstúpenie Ľuboša Sádovského vnímame ako pretvárku

24. 12. 2019 19:00

Predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) s rozhorčením sledujú aktuálnu situáciu v justícii. Odstúpenie šéfa Krajského súdu v Bratislave Ľuboša Sádovského a evidentné klamanie sudkyne Krajského súdu Bratislava Andrei Haitovej sú symptómy toho, čo sa deje na jednom z najdôležitejších súdov.

SaS: Odstúpenie Ľuboša Sádovského vnímame ako pretvárku
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)
reklama

„Odstúpenie Ľuboša Sádovského z funkcie predsedu Krajského súdu Bratislava vnímame ako pretvárku a taktický ústup v situácii, keď mu končí obdobie po voľbách. Je pritom jasné, že pre jeho osobné záujmy je výhodné, keď bude jeho nástupcu menovať súčasný minister spravodlivosti ako ten budúci. Aj z toho dôvodu vyzývame ministra Gábora Gála, aby jedno z jeho posledných rozhodnutí bolo považované za príklad spravodlivosti, a tak vybral predsedu KS BA so všetkou zodpovednosťou,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Aj na príklade Andrei Haitovej, sestry Moniky Jankovskej môžeme podľa strany SaS vidieť, aká nevyhnutná je očista justície. „Samotné predsedníčka komisie Elena Berthotyová priznala na zasadnutí Súdnej Rady SR, že sudkyňa Haitová klamala o tom, že si z mobilnej aplikácie Threema nevymazala žiadne kontakty ani konverzácie. Komisia Súdnej rady je však len zbytočné predkolo k disciplinárnemu konaniu. Otázne tak ostáva, do akej miery jej fungovanie len pomáha k udržaniu nevhodných sudcov pri moci čo najdlhšie tak, aby mali ´naši ľudia´ zaistenú ochranu na súdoch,“ uzavrel Alojz Baránik.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Veľká noc: Zákaz vychádzania od stredy do pondelka. Premiér predstavil vládne opatrenia cez sviatky

20:24 Veľká noc: Zákaz vychádzania od stredy do pondelka. Premiér predstavil vládne opatrenia cez sviatky

Voľný pohyb osôb bude od 8. do 13. apríla 2020 obmedzený. V rámci návrhu na rozšírenie opatrení núdz…