SaS: Ministerstvo cestovného ruchu je ďalší úlet Andreja Danka | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

SaS: Ministerstvo cestovného ruchu je ďalší úlet Andreja Danka

15.4.2019 19:42

Jediný dôvod, pre ktorý by malo vzniknúť ministerstvo pre cestovný ruch, je ten, že si to myslí predseda SNS Andrej Danko. Vzhľadom na jeho odborné kvality, keď aj k svojmu titulu JUDr. musel prísť podvodom, je to čisto iracionálny dôvod. Uviedla to vo svojom stanovisku strana Sloboda a Solidarita (SaS).

SaS: Ministerstvo cestovného ruchu je ďalší úlet Andreja Danka
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

„Slovensko nepotrebuje ďalšie ministerstvá, ale kvalifikovaných ministrov a vládu, aby dokázali správne riadiť jestvujúce úrady. Cestovný ruch je časťou ekonomiky rovnako ako automobilový priemysel, hutníctvo či výroba potravín,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan, ktorého doplnila podpredsedníčka SaS Jana Kiššová: „Všetky sektory bez ohľadu na to, čomu sa venujú, potrebujú pre svoj rozvoj dobré podnikateľské prostredie.Alfou a omegou dobrého podnikateľského prostredia je, že na trhu platia rovnaké podmienky pre každého, a nie osobitné zvýhodnenia, čo je doména tejto vlády.“

Andrej Danko je podľa SaS nesporne výrazným nositeľom myšlienok, ktoré slovenskú ekonomiku ruinujú. Každý nový medzinárodný rebríček, kde sa hodnotí kvalita podnikateľského prostredia, je toho dôkazom.

„Slovensko nikam nepostupuje, ale stagnuje, upadá. Je to len smutným odrazom domácich pomerov, že niekoľko horlivých jednotlivcov na vedúcich miestach v RTVS toto nevidí a robia predsedovi Dankovi nevkusné PR, ktoré je aj za hranicou zákona i štatútu verejnoprávneho média,“ doplnila poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre kultúru Renáta Kaščáková.

SaS sa preto pridáva k protestu redaktorov a ich požiadavke, aby sa vedenie RTVS ospravedlnilo za reláciu Z prvej ruky, v ktorej Andrej Danko mohol šíriť svoje nezmyselné ekonomické predstavy bez kritického zrkadla.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

21:55 SaS: Ministerstvo dopravy zlyhalo na plnej čiare

Podmienky výkonu kontroly a monitoring staníc technickej a emisnej kontroly, ktoré ministerstvo dopr…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím