SaS: Minister dopravy J. Počiatek robí zo šoférov rukojemníkov

14. 10. 2015 7:34

Upozornenia inštitútu INEKO, ktoré vychádzajú zo štúdie realizovateľnosti ohľadom bratislavského obchvatu, vyvolávajú podozrenie, že aj v tomto prípade došlo k machináciám s cieľom predstaviť tento PPP projekt ako jedinú rozumnú alternatívu.

SaS: Minister dopravy J. Počiatek robí zo šoférov rukojemníkov
Foto: SITA
Popis: Ján Počiatek
reklama

„Ak vyše 80 percent prepravy končí v Bratislave, potom je na mieste otázka o ekonomickej únosnosti obchvatu za vyše 4 miliardy eur pre zhruba 13 percent áut, ktoré cez hlavné mesto prechádzajú do Rakúska, Maďarska a Českej republiky,“ hovorí poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja za SaS Anna Zemanová.

Strana Sloboda a Solidarita považuje za absolútne neprijateľné vyjadrenia ministerstva dopravy, ktorý nahnevaných šoférov, stojacich v bratislavských dopravných zápchach, využíva ako štít. „Tento neseriózny argument v nás len podporuje podozrenie, že obchvat sa nestavia pre vodičov a verejnosť, ale najmä pre stavebné firmy, všakovakých poradcov, banky a politikov, ktorí na projekte zarobia,“ dodáva tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.  

Žiadame ministra dopravy Jána Počiatka, aby predložil občanom zrozumiteľnú analýzu, ktorá odpovie na všetky otvorené otázky. „V opačnom prípade je strana SaS pripravená posunúť celý prípad orgánom činným v trestnom konaní. Je neprijateľné, aby sa za miliardy eur postavilo dielo, ktoré neodstráni dopravné problémy hlavného mesta, ale naopak, zadlžovanie cez PPP na ďalších 30 rokov ich len prehĺbi,“ uzatvára Ivan. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

"Malí klienti" si budú  môcť splátky úverov odložiť. Dotkne sa to stotisíc rodín a tisícok firiem

13:45 "Malí klienti" si budú môcť splátky úverov odložiť. Dotkne sa to stotisíc rodín a tisícok firiem

Klienti bánk (občania, SZČO a malé podniky) budú môcť v čase pandémie nového koronavírusu požiadať o…