SaS: Manažment U.S. Steel dostal pozvanie na hospodársky výbor, zahlasoval aj R. Procházka

21. 5. 2016 13:23

Prepúšťanie zamestnancov v košickom oceliarskom gigante U. S. Steel by sa mohlo dostať na parlamentnú pôdu. Poslanci Výboru Národnej rady SR pre hospodárskej záležitosti na návrh jej predsedníčky Jany Kiššovej (SaS) odhlasovali pozvanie manažmentu fabriky, aby vysvetlil kontinuálne prepúšťanie zamestnancov napriek uzatvorenému memorandu s vládou. Pozvanie prešlo vďaka hlasu predsedu koaličnej Siete Radoslava Procházku.

SaS: Manažment U.S. Steel dostal pozvanie na hospodársky výbor, zahlasoval aj R. Procházka
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

„Hlasovanie Radoslava Procházku ma potešilo. Som rada, že prirodzený záujem o vážne hospodárske záležitosti v tomto štáte chápe aj Radoslav Procházka bez ohľadu na stranícke tričko,“ uviedla Kiššová.

Predsedníčka výboru rozumie, že podnik je živý organizmus a pokiaľ chce prežiť v tvrdej medzinárodnej konkurencii, musí sa prispôsobovať zmenám. „To znamená, zvyšovať efektívnosť a znižovať náklady vrátane mzdových,“ hovorí Kiššová.

Štát však podľa nej americkému investorovi počas jeho podnikania na Slovensku vychádzal v ústrety, naposledy podpisom Memoranda o porozumení z roku 2013, na základe ktorého boli firme poskytnuté stimuly výmenou za určité záväzky pri udržaní zamestnanosti. „Preto nás situácia v železiarňach mimoriadne zaujíma. Boli by sme veľmi radi, keby sme sa o jej plánoch dozvedeli priamo od manažmentu a nie sprostredkovane z médií,“ dodáva  Kiššová.

Zároveň vyslovuje pochybnosti o výhodnosti Memoranda z pohľadu Slovenska, ktoré s U. S. Steel v marci 2013 podpísal premiér Robert Fico. „Myslím si, že americký investor dosiahol, čo chcel, ale mám pochybnosti, či to isté môže povedať aj slovenská strana,“ uzatvára predsedníčka parlamentného výboru.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

OĽANO: Reakcia na nedôstojné urážky podpredsedu NR SR Andreja Hrnčiara

20:22 OĽANO: Reakcia na nedôstojné urážky podpredsedu NR SR Andreja Hrnčiara

Podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar sa namiesto riadneho vysvetlenia neštandardného spôsobu schvaľ…