SaS: Jediný, kto môže poraziť M. Šefčoviča, je R. Mistrík | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

SaS: Jediný, kto môže poraziť M. Šefčoviča, je R. Mistrík

21. 2. 2019 18:42

Volebné prieskumy ukázali, že v demokratickom tábore sa sformovali dvaja nádejní kandidáti – Robert Mistrík a Zuzana Čaputová. Prezidentom sa však môže stať len jeden, a to len v tom prípade, ak porazí kandidáta Smeru-SD Maroša Šefčoviča.

SaS: Jediný, kto môže poraziť M. Šefčoviča, je R. Mistrík
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)
reklama

Na základe doterajších prieskumov verejnej mienky, ale aj na základe faktu, že v roku 2009 sa Ivete Radičovej nepodarilo poraziť v druhom kole prezidentskej voľby Ivana Gašparoviča, strana Sloboda a Solidarita (SaS) dáva väčšie šance na zvolenie Robertovi Mistríkovi.

„Sme presvedčení, že všetci kandidáti demokratického spektra rešpektujú realitu a nebudú svojou ďalšou účasťou v prezidentskej kampani prispievať k triešteniu voličských hlasov. Každý demokratický kandidát, ktorý nie je na čele pelotónu, si musí byť vedomý, že ak neodstúpi v prospech toho, kto má najväčšiu šancu na víťazstvo, zvyšuje šance kandidátov mafie a extrémizmu,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Podľa liberálov sa tak môže zopakovať situácia, že demokratickí kandidáti sa navzájom vyšachujú a do druhého kola sa dostane Ficov vazal Maroš Šefčovič a kandidát mečiarizmu Štefan Harabin. Nastane tak obdobná situácia ako v roku 2004, keď občania dostali na výber Mečiara alebo Gašparoviča.

Strana SaS preto so všetkou úctou k Zuzane Čaputovej, Milanovi Krajniakovi a Františkovi Mikloškovi apeluje na ich zdravý rozum a zodpovednosť.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

8:10 Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa 18. 2. vo Vlkanovej zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vojenske…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím