SaS: Jediný, kto môže poraziť M. Šefčoviča, je R. Mistrík | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

SaS: Jediný, kto môže poraziť M. Šefčoviča, je R. Mistrík

21.2.2019 18:42

Volebné prieskumy ukázali, že v demokratickom tábore sa sformovali dvaja nádejní kandidáti – Robert Mistrík a Zuzana Čaputová. Prezidentom sa však môže stať len jeden, a to len v tom prípade, ak porazí kandidáta Smeru-SD Maroša Šefčoviča.

SaS: Jediný, kto môže poraziť M. Šefčoviča, je R. Mistrík
Foto: SaS
Popis: Strana Sloboda a Solidarita (SaS)

Na základe doterajších prieskumov verejnej mienky, ale aj na základe faktu, že v roku 2009 sa Ivete Radičovej nepodarilo poraziť v druhom kole prezidentskej voľby Ivana Gašparoviča, strana Sloboda a Solidarita (SaS) dáva väčšie šance na zvolenie Robertovi Mistríkovi.

„Sme presvedčení, že všetci kandidáti demokratického spektra rešpektujú realitu a nebudú svojou ďalšou účasťou v prezidentskej kampani prispievať k triešteniu voličských hlasov. Každý demokratický kandidát, ktorý nie je na čele pelotónu, si musí byť vedomý, že ak neodstúpi v prospech toho, kto má najväčšiu šancu na víťazstvo, zvyšuje šance kandidátov mafie a extrémizmu,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Podľa liberálov sa tak môže zopakovať situácia, že demokratickí kandidáti sa navzájom vyšachujú a do druhého kola sa dostane Ficov vazal Maroš Šefčovič a kandidát mečiarizmu Štefan Harabin. Nastane tak obdobná situácia ako v roku 2004, keď občania dostali na výber Mečiara alebo Gašparoviča.

Strana SaS preto so všetkou úctou k Zuzane Čaputovej, Milanovi Krajniakovi a Františkovi Mikloškovi apeluje na ich zdravý rozum a zodpovednosť.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Danko: Nastavme pravidlá tak, aby neboli špekulatívne výkupy pozemkov alebo výpalníci, ktorí sa objavia pri hocijakom stavebnom konaní

11:46 Danko: Nastavme pravidlá tak, aby neboli špekulatívne výkupy pozemkov alebo výpalníci, ktorí sa objavia pri hocijakom stavebnom konaní

SNS nedovolí zvýšiť spotrebnú daň na cigarety. „Aj najhorší minister vie robiť také opatrenia, ktorý…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím